Tehno Store

BOSCH машина за перење на алишта WAN28262BY

31,990.00 ден

Бренд: BOSCH
Краток опис: Перална А+++ /-10%  -VarioPerfect, Вртежи 1400, Капацитет 1-8 кг., Волумен на барабанот: 55 л., Енергетска ефикасност: 10% поекономично од највисоката енергетска оценка

Oпис:
WAN28262BY e seria 4 Перална А+++ /-10%  -VarioPerfect
Вртежи 1400
Капацитет 1-8 кг.
Волумен на барабанот: 55 л.
Енергетска ефикасност: 10% поекономично од највисоката енергетска оценка
VarioPerfect: заштеда на време или енергија
EcoSilence Drive: исклучително енергетски ефикасен инвертер моторот со многу долг животен век – гаранција од 10 години
AllergyPlus: интензивно перење кои ги отстранува остатоците од детергенот и другите иритирачки хемикалии
SuperQuick 15′: брза програма која овозможува да се измијат 2кг алишта за рекордно време од 15 минути
Лесно ракување со LED дисплејот
Сензор за полнење: Да
Автоматско прилагодување на нивото на водата при полнење: Да
Пред Перење: Да

Програми:

Пред ПерењеЕкстра плакнење, Центрифуга, Кошули/Блузи, Спорт/Фитнес, Екстра краток 30’/15′, Памук, Памук Есо, Темно Перење, Алергија Плус,Ќебиња, Свила,Завеси, Волна-рачно перење…
Можност за ладно перење без температура

Додатни функции:

VarioPerfect: заштеда на време или енергија

AllergyPlus: интензивно перење кои ги отстранува остатоците од детергенот и другите иритирачки хемикалии

Reload function: функција која Ви овозможува да додадете алишта по веќе започнато перење

Комфорт/Сигурност:
Широка врата од 30 см, црно-бела боја и агол на отворање 180°
EcoSilence Drive: исклучително енергетски ефикасен и мирно работење на инвертер моторот со многу долг животен век – гаранција од 10 години
AntiVibration Design: за потивка и постабилна машина
Звучна изолација преку долниот капак
ActiveWater: автоматски дозен диспанзер ја заштедува водата, Вашите пари и се грижи за екологијата
Осветлено копче за избор на програма со интегрирано копче за вклучување / исклучување
Целосно електронска контрола на еден регулатор за сите програми за перење

Timer: можност за одложен старт 1-24 часа
Избирање на звучен сигнал
Самоочистувачка преграда за средства за чистење

Технички информации:

Ниво на бучавост при стандардна програма памук 60° C: 52 dB

Потрошувачка на енергија во kWh по kg по циклус во програмата Eco 40-60: 0,627 kWh

Безбедност:

Заклучување на пералната како опција за деца

Целосна гаранција на производот од 24мес.

Можност за вградување под работна површина

Димензии : (В x Ш x Д): 84.8 x 59.8 x 55 см

Напомена:

Енергетска класа од 2022г. C

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “BOSCH машина за перење на алишта WAN28262BY”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Може да ви се допаѓа!

Shopping Cart