Tehno Store

BOSCH сушара за алишта WTH83002BY

Original price was: 44,900.00 ден.Current price is: 42,990.00 ден.

Бренд: BOSCH
Краток опис: WTH83002BY e seria 4 сушара со топлинска пумпа А+, Начин на сушење : Кондензациски, Капацитет : 1-7 кг, Волумен на барабанот 112 л

Опис:

WTH83002BY e seria 4 сушара со топлинска пумпа А+
Начин на сушење : Кондензациски
Капацитет : 1-7 кг
Волумен на барабанот 112 л
Годишна потрошувачка на енергија во kWh за стандардна програма за памук базирана на 160 циклуси на сушење
Потрошувачка на енергија: 243 kWh годишно
ECARF печат за квалитет: врвно сушење на алиштата по највисок стандард, погодни за лица кои имаат алергија
EasyClean filter: едноставно чистење на заштитниот филтер за кондензаторот
Посебни програми:

Нежно сушење, Кошули/Блузи, Lingerie, Волна,Памук, Спортсна облека, Пешкири, Мешана ткаенинаПрограма по избор за топло сушењеПрограма по избор за ладно сушење

Super 40′: за мал обем на алишта, околу 10 работни кошули кои се сушат брзо за 40 минути

Додатни опции:

Бирање на степенот на сувост
Фино прилагодување на степенот на сувост
Лесно за пеглање

Комфорт/Сигурност:

ActiveAirиновативно сушење со топлинска пумпа при што значително се намалува потрошувачката на ел.енергија

SensitiveDryingSystem: специјална структура на барабанот за идеално меки и перфектно исушени алишта кој не дозволува алишта да се залепат во внатрешноста
AntiVibration Design:  за потивко и стабилно сушење

AutoDry: нежно сушење на алиштата до саканото ниво на сувост со помош на интелегентните сензори

Индикатор за сушењето на Лед екран

easyCleanfilter: за практично остранување на влакната од заштитниот филтер на кондензаторот

Потполно електронско управување на сите програми

Timer: можност за одложен старт 1-24 часа

Технички информации :

Ниво на бучавост: 65 dB (A) re 1pW

Безбедност:

Нова генерација Bosch сушари со еколошки гас Propan R290

Целосна гаранција на производот од 24 месеци

Заштита за децата-сигурносна брава

Димензии : (В x Ш x Д): 84.2 x 59.8 x 58.9 см

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “BOSCH сушара за алишта WTH83002BY”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Може да ви се допаѓа!

Shopping Cart