Tehno Store

BOSCH вградна рерна – HNG6764B6

Original price was: 169,900.00 ден.Current price is: 159,900.00 ден.

Бренд: BOSCH вградна рерна – HNG6764B6
Краток опис: HNG6764B6 e 3 in 1, seria 8 Рерна, со 14 програми на греење 4D и посебен додаток пареа и микробранова –Home Connect

HNG6764B6 e 3 in 1, seria 8 Рерна, со 14 програми на греење 4D и посебен додаток пареа и микробранова –Home Connect
Вид на работа на рерната / греење:
Рерна со 14 начини за греење:
4D Топол воздух- топлината се распределува рамномерно на сите четири нивоа
Топол воздух еко,
Горно / долно греење
Горно / долно греење Еко, -специјална програма за класично готвење со едно тавче
Вентилаторска -инфрацрвена скара,
Голема површина на скара,
Мала површина на скара,
Пица (опција за печење пица),
Готвење со додавање на пареа: храната од надвор е крцкава,а внатре останува сочна
Подгревање на садовите пред послужување
Константно одржување на температурата,на веќе припремените јадења
Специјално Готвење на ниска темература
Долно 
греење
интензивна топлина
Дополнително греење со Микровална:
Максимална сила : 800 W, 5 функции (90W,180W,360W,600W,800W) inverter motor
Дополнителни методи на греење со водена пареа:
Пареа, регенерацијата, печење , одмрзнување
Температурен опсег: 30 ° C – 300 ° C
Волумен на рерната: 67 литри
Дизајн:

Bosch ротациона контрола на копчето
Внатрешната површина: емајл антрацит
Чистење:
Целосно стакло на внатрешната страна на рерната дизајнирано за микробранова

Пиролитски чистење-100% чиста рерна без користење на хемикалииа

Систем на отворање:
Држач за галантеријата
Независни телескопски водилки на извлекување x 1
Удобност:
3 х 2
.5 “TFT екран во боја, текстот работи со помош на стрелките на допир
TFT командите се комбинација на копче и допир

PerfectRoast– сонда за печење на големи парчиња месо
Ја прикажува моменталната температура во рерната
BoschAssist-автоматско поставување на рерната за оптимален тип на топлина,температура и време за бројни јадења
Режим на работа- Sabbath , ако поради верски причини не се готви….
предзагревање– за замрзната храна без прегревање
Softclose – мекo затворање,/мекo отворање
PerfectBake– сензор за совршено печење

Електронски тајмер за програмирање
Интензивно загревање на рерната за побрзо готвење
Халогенo осветлување, можноста за исклучување на светло во рерната
Вентилатор за ладење
Вентилатор од нерѓосувачки челик

Телескопска водилка на едно ниво која е отпорна на пиролитичко чистење
Прибор кој следува со рерната:
1 x Универзалната сад за печење, 1 x решетка и 1 плех за печење
Безбедност:
Ладна врата врата-температура стакло најмногу 40°C.
Безбедносна брава за деца
Сигнализација на преостаната топлина
Копче за вклучување / исклучување

Целосна гаранција на производот од 24мес.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “BOSCH вградна рерна – HNG6764B6”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Може да ви се допаѓа!

Shopping Cart