Tehno Store

CANON DSLR фотоапарат EOS2000D EF18-55IS+SB130+16GB

31,990.00 ден

Бренд: CANON
Краток опис: CANON DSLR фотоапарат EOS2000D BK 18-55IS, торбица SB130 + 16GB мемориска картица, 24.1MP, WiFI, Full HD

Шифра: M0717198

CANON DSLR фотоапарат EOS2000D BK 18-55IS, торбица SB130 + 16GB мемориска картица, 24.1MP, WiFI, Full HD Снимајте деталнислики со DSLR квалитет и Full HD видеоснимки како во кино на едноставенначин, дури и во услови со лошо осветлување, со помош на EOS 2000D со 24,1 мегапиксели. Споделувајте веднаш и фотографирајте далечински преку Wi-Fi*, NFC** и апликацијата Canon Camera Connect.

Senzor [MPix] 24 MPX
Maksimalna rezolucija 1920×1080 
Opt. zum n/a 
Dig. zum 10x 
Raspon na fokusot (makro) [cm] 0 cm
Raspon na fokusot (normal) [cm 0 cm
Blic Auto 
Ekran
Memorija [MB] 0 MBYTE

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “CANON DSLR фотоапарат EOS2000D EF18-55IS+SB130+16GB”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Може да ви се допаѓа!

Shopping Cart