Tehno Store

Електричен Тротинет MS Energy E10

Original price was: 42,999.00 ден.Current price is: 34,999.00 ден.

Бренд: Електричен Тротинет MS Energy E10
Краток опис: Електричниот скутер е практично превозно средство за градските гужви!

Нема на залиха

Бренд: Електричен Тротинет MS Energy E10
Краток опис: Електричниот скутер е практично превозно средство за градските гужви!

Новата Е серија на електрични скутери MS Energy е идеална за сите оние кои ќе користат скутер секој ден. Моќна батерија, моќен три-брзински мотор и поголема силиконска шара ќе ви дадат идеално возење со поголема брзина и подолг опсег.

Спецификации

Големина на тркалото 10 “
Максимална брзина 35 км на час
Тип на рамка Челик
Боја Црно-бел
Мотор 450W
Макс моќност (врв) 800W
Батерија 48V / 12.5Ah
Време на полнење 4-5 ч
Опсег 40 км
Вид на сопирачка Задна сопирачка за дискови & EBS
Максимално оптоварување 120 кг
Суспензија напред и назад
Дополнителни опции Можност за преклопување
Тежина 18 кг
Екран Да, ЛЦД
Светлина Да, предна и задна LED + рефлектирачка лента
Димензии (L, H, W) 53 х 17 х 18 см
Макс. пораст 20 °

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Електричен Тротинет MS Energy E10”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Може да ви се допаѓа!

Shopping Cart