Tehno Store

Електричен тротинет MS ENERGY x10

103,999.00 ден

Бренд: Електричен тротинет MS ENERGY x10
Краток опис: За сите љубители на адреналин, серијата eRomobil Extreme го обезбедува токму тоа чувство! Два моќни мотори од 1000 W ќе ве одведат до врвот на секој рид. Амортизерите со висок удар и робусните гуми од 10″

Нема на залиха

За сите љубители на адреналин, серијата eRomobil Extreme го обезбедува токму тоа чувство! Два моќни мотори од 1000 W ќе ве одведат до врвот на секој рид. Амортизерите со висок удар и робусните гуми од 10″

Спецификации

MS ENERGY x10

Големина на тркалото 10 “
Тип на рамка Алуминиум
Боја Црно-зелена
Мотор 2×1000 W
Максимална брзина 60 km/h
Батерија 52 V, 18 Ah
полнење 9-10 ч
Досег 55-75 km * (* во зависност од конфигурацијата на теренот, временските услови и стилот на возење)
Тип на сопирачка Предни и задни диск сопирачки
Максимално оптоварување 120 кг
Дополнителни опции Можност за преклопување, 3 режими на работа. ECO, MID, HIGH (Еден и двоен мотор), Далечински управувач за заклучување/отклучување и аларм, Преден и заден висок амортизер
Тежина 32 кг
дисплеј (брзина, режим на брзина, ниво на батерија, ODO / TRIP, напон на батеријата и шифра на грешка, светло), 4 копчиња + лев погон: копче со 1 или 2 мотори, копче за сирена
Светло Предни и задни LED диоди, светла
Димензии (Д) 1300 x (Ш) 670 x (В) 1220 mm
Димензии по склопување (Д) 1300 x (Ш) 670 x (В) 510 mm

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Електричен тротинет MS ENERGY x10”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Може да ви се допаѓа!

Shopping Cart