Tehno Store

Gorenje Апарат за печење леб BM1400E

7,990.00 ден

Бренд: Gorenje
Краток опис: Моќност на грејачот: 815 W, Број на oднапред дефинирани програми: 12, Програма за џем

Технички карактеристики

Дводелен сад за печење

Сад кој се отстранува премачкан со слој кој не се лепи

Број на садови за печење леб: 2

Број на спатули: 2

Нелеплив слој

Големина на лебот: 2

Избор на големина на лебот: 1.000 – 1.400 g

Контролно стакло

Број на oднапред дефинирани програми: 12

Програма за растење на тестото

Осветлена внатрешност

Звучен сигнал

Функција за одржување на топлината

Продолжено печење и по прекин на електрична енергија

Копче за вклучување

Регулација на запеченоста на кората

LCD дисплеј

Син индикатор

Автоматска подготовка на тесто

Програм за брзо печење

Програма за џем

Сад за мерење

Лажичка за дозирање

Гумена подлога на садот за поголема стабилност

Книга со рецепти

Автоматско исклучување за дополнителна сигурност

Куќиште: Пластика + метал

Моќност на грејачот: 815 W

Должина на приклучен кабел: 1,0 m

Димензии (ШxВxД): 40 × 27 × 30,5 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 63,4 × 35,8 × 32,6 cm

Нето тежина на апаратот: 8,8 kg

Бруто тежина на апаратот: 11,2 kg

Приклучна моќ: 815 W

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Gorenje Апарат за печење леб BM1400E”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Може да ви се допаѓа!

Shopping Cart