Tehno Store

Gorenje Аспиратор – самостоен WHI649EXGW

13,490.00 ден

Бренд: Gorenje
Краток опис: Енергетска класа: B, Самостоен на ѕид, Управување: Контроли на допир, Бучност: 63 dB(A), Максимален проток на воздух при издувно функционирање: 608 m³/h, Ширина: 600 mm, Висина: 380 mm

 • Самостоен ѕиден кујнски аспиратор
 • Издувно и проточно
 • Енергетска класа: B
 • Енергетска класа на осветлувањето: A
 • Енергетска класа на филтерот за маснотии: C
 • Енергетска класа на проток на воздух: B
 • Максимален проток на воздух при издувно функционирање: 608 m³/h
 • Максимален проток на воздух при проточно функционирање: 374 m³/h
 • Пречник на одводното црево: 15 c
  Максимален проток на воздух при издувно функционирање, степен 1: 367 m³/h
 • Максимален проток на воздух при издувно функционирање, степен 2: 447 m³/h
 • Максимален проток на воздух при издувно функционирање, степен 3: 608 m³/h
 • Електронско управување
 • Управување: Контроли на допир
 • Број на степени на вентилаторот: 3
  Тип на осветлување: ЛЕД лента
 • Копче за уклучување/исклучување на светлото
 • Осветлување: 1
 • Моќност на осветлување: 3 W
 • Висина: 380 mm
 • Филтер за маснотии: Алуминиумски филтер со полиуретанска пена
 • Јаглен филтер: 808996
 • Код на рециркулирачкиот сет: 735631
 • Број на мотори: 1
 • Клапна за неповратен проток на воздухот: 150 mm
 • Максимална бучавост: 63 dB(A)re1pW
 • Минимална висина на декоративниот оџак: 575 mm
  Максимална висина на декоративниот оџак: 705 mm
  Годишна потрошувачка на енергија: 59,2 kWh
  Димензии (ШxВxД): 60 × 38 × 33,5 cm
  Димензии на амбалажата (ШxВxД): 66 × 54,5 × 39,5 cm
  Нето тежина на апаратот: 12,5 kg
  Бруто тежина на апаратот: 15,8 kg
  Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 0,63 W

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Gorenje Аспиратор – самостоен WHI649EXGW”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Може да ви се допаѓа!

Shopping Cart