Tehno Store

Gorenje Електрична рерна BOS67371CLI

19,990.00 ден

Бренд: Gorenje
Краток опис: Начин на поставување: Вграден, Ширина: 595 mm, Висина: 595 mm, Енергетска класа: A, Електронски програмски тајмер со аналоген дисплеј

Технички карактеристики

Основни информации

Тип на апарат

Електрична рерна

Тип на рерната

Мултисистемска

Линија

Classic

Енергетска класа

A

Боја

Беж

Слој без отпечатоци (TouchFree инокс)

Да

Матерјал на внатрешноста на рерната

ECO Email (рерна и плехови)

Шарка на вратата

Класична шарка на вратата

HomeMade Plus облик на рерната

Да

Ефикасност

Употреблив волумен на рерната

77 l

Максимална температура на рерната

300 °C

Максимална површина на тавата за печење

1360 cm²

Управување

Регулирање на температурата

Механичко управување

Тајмер

Електронски програмски тајмер со аналоген дисплеј

Облик на копчињата

Ергономски копчиња

Начини на загревање

 • Брзо загревање (FastPreheat)
 • Горен и долен грејач со вентилатор
 • Голем инфра грејач со вентилатор
 • Печење на топол воздух (AirFry)
 • Кружен грејач со пареа
 • Долен и горен грејач со пареа
 • Голем инфра грејач
 • GentleBake
 • Функција за пица
 • Печење замрзнати јадења (FrozenBake)
 • Одмрзнување (Defrost)
 • Чистење со AquaClean функција
 • Oven light

Карактеристики

Осветлување на рерната

Горе

Рамна површина на вратата од рерната

Внатрешна стаклена површина на вратата која лесно се отстранува

Горен грејач

Не

Совршен грил (PerfectGril)

Да

ExtraSteam

Да

SuperSize

Да

Gratin

Да

Опрема

Водилки за тави

1x жичани водилки

Плехови

Длабока емајлирана тава за печење
Плитка емајлирана тава за печење

Решетка на рерната

1 pcs

Сонда за месо (MeatProbe)

Не

Сигурност

Врата

Двојно застаклена компактна врата со еден температурен дефлектор

Температура на вратата на рерната

Compact Door

Термоелектричен осигурувач со автоматско исклучување

Да

Вентилатор за ладење

Дополнително динамичко ладење на рерната DC+

Технички податоци

Потрошувачка на електрична енергија (Вентилаторска)

0.821 kWh

Приклучна моќ

3.5 kW

Ширина

595 mm

Висина

595 mm

Длабочина

564 mm

Ширина на просторот за монтажа макс.

564 mm

Ширина на просторот за монтажа мин.

560 mm

Висина на просторот за монтажа макс.

600 mm

Висина на просторот за монтажа мин.

590 mm

Длабочина на просторот за монтажа мин.

550 mm

Ширина на спакуван производ

620 mm

Висина на спакуван производ

660 mm

Длабочина на спакуван производ

675 mm

Бруто тежина на апаратот

30.6 kg

Нето тежина на апаратот

28.6 kg

Приклучна моќ

220-240 V

Фреквенција

50-60 Hz

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Gorenje Електрична рерна BOS67371CLI”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Може да ви се допаѓа!

Shopping Cart