Tehno Store

Gorenje Комбиниран фрижидер NRKI4182A1

34,990.00 ден

Бренд: Gorenje
Краток опис: Енергетска класа: A++, Интелигентен систем на помнење (AdaptTech ладење), Вкупен нето капацитет: 248 l, Начин на поставување: Вграден интегриран, Ширина: 540 mm, Висина: 1772 mm, NoFrost DualAdvance

  • Gorenje RKI4182E1 Вграден комбиниран ладилник
  • Енергетска класа: A++
  • Поставување: Вграден интегриран
  • Димензии (ШхВxД): 54 × 177,2 × 54,5 cm

Технички карактеристики

Енергетска класа: A++

Врата: Метална врата

Боја: Бела боја

Боја на апаратот: Бела

Отвoрање на врата: Лево/десно отворање на врата

Шарка на вратата: Со лизгач

Климатска класа: SN, N, ST

Број на ѕвездички: ****

1 компресор

Вкупен бруто/нето капацитет: 263 / 260 l

Волумен на разладниот дел: бруто/нето: 190 / 189 l

Волумен на замрзнувачкиот дел: бруто/нето: 73 / 71 l

Капацитет на замрзнување: 3,5 kg/24h

Издржливост при прекин на електрична енергија: 18 h

Електронско управување

CrispZone фиока со контрола на влажноста: голема фиока за зеленчук со регулација на влажноста

FrostLess: Помало собирање на мраз во замрзнувачот

Фукнција за брзо замрзнување (FastFreeze)

Штедлива програма (EcoMode)

Сад за јајца/лед: 1 x 7

ЛЕД осветлување на кровот

5 стаклени полици

Полици прилагодливи по висина

Држач за шишиња

Полица за шишиња на вратата: Сад за шишиња со држач

Полици на вратата на ладилникот: 2 полици на вратата

Дополнителен скриен простор (HiddenSpace)

SpaceBox – голема фиока за замрзнување (38 л)

Простор за замрзнување: 3 фиоки

2 стаклени полици

Потрошувачка на енергија kWh/24h: 0,59 kWh

Предвидена годишна потрошувачка на енергија: 215 kWh

Бучност: 38 dB(A)re1pW

Димензии (ШxВxД): 54 × 177,2 × 54,5 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 58,5 × 183,5 × 65 cm

Димензии на вградниот простор (ШхВхД) (мин-макс): 56-57 × 177,5-178 × 56 cm

Нето тежина на апаратот: 55 kg

Бруто тежина на апаратот: 57,5 kg

Приклучна моќ: 100 W

Осигурувач: 10 A

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Gorenje Комбиниран фрижидер NRKI4182A1”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Може да ви се допаѓа!

Shopping Cart