Tehno Store

Gorenje Машина за перење и сушење WD2A164ADS

42,990.00 ден

Бренд: Gorenje
Краток опис:Енергетска класа: A, Капацитет за перење: 10 kg, Број на вртежи на центрифугата: 1400 rpm, Капацитет на сушење: 6 kg

Машина за перење и сушење
Тип на сушење: кондензациска
Мотор: ИНВЕРТЕР PowerDrive
Eнергетска класа: A
ЛЕД дисплеј
Капацитет за перење: 10 kg
Капацитет на сушење: 6 kg
Број на програми: 15
Број на вртежи: 1400 rpm
Димензии (ШхВхД) 595х845х610 mm
Поцинкувано и лакирано куќиште
Приклучна моќ: 220-240 V
Приклучна моќ: 1750 W
Копче за почеток: Старт/Пауза
Заштита од прелевање
Електронско заклучување на врата
Заклучување – заштита за деца (CDP)
Регулирање на температурата
Волумен на барабанот: 66 l
Програма против алергии (AllergyCare)
Потрошувачка на електрична енергија kWh/год: 759 kWh

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Gorenje Машина за перење и сушење WD2A164ADS”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Може да ви се допаѓа!

Shopping Cart