Tehno Store

Gorenje Машина за перење WNPI74A

21,490.00 ден

Бренд: Gorenje
Краток опис: Енергетска класа: A+++, Капацитет за перење: 7 kg, Број на вртежи на центрифугата: 1400 rpm, Начин на поставување: Самостоен, Ширина: 600 mm, Висина: 850 mm

Енергетска класа: A+++
Mотор: ИНВЕРТЕР PowerDrive
ЛЕД дисплеј
Звучен сигнал
Број на програми: 16
Волумен на барабанот: 54 l
Капацитет за перење: 7 kg
Број на вртежи: 1400 rpm
Заштита од прелевање
Сензор за ниво на вода
Сензор за температура
Сензор за полнење
Сензор за пена
Заклучување – заштита за деца
Приклучна моќност: 1900 W
Време на програмата на 30°C: 67 min
Зголемено ниво на вода: 50 l
Потрошувачка на електрична енергија по циклус: 0.86 kWh
Проценета годишна потрошувачка на вода за четиричлено домаќинство: 166 kWh
Ниво на бучност при перење: 52 dB
Ниво на бучност при центрифугирање: 73 dB
Димензии (ШхВхД): 600 x 850 x 545 mm

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Gorenje Машина за перење WNPI74A”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Може да ви се допаѓа!

Shopping Cart