Tehno Store

HAMACHI детски ел. тротинет ET-A2

13,999.00 ден

Производител: HAMACHI

Краток опис: Максимална брзина 25 km/h, Обсег со полна батерија: 10-15 km, Носивост – до 50 kg

Шифра 18271

Детали за производот
UPC: 18271
Brand: Hamachi
Модел – HAMACHI ET-A2
Мотор:
Номинална моќност – 250W
Максимална моќност – 500W
Предна/Задна кочница Електронска/Механичка
Батерија – Литиумска 24V . 4.4 Ah
Конструкција – Алуминиум
Големина на тркала – 5″
Максимална брзина 25 km/h
Обсег со полна батерија: 10-15 km
Максимален нагиб на искачување – 15°
Носивост – до 50 kg
Тежина – 7.5 kg
Има предни амортизери

Упатство за употреба

Сопственикот на тротинетот е должен да врши редовно оддржување на истиот и тоа:
1.Редовно чистење на тротинетот (Напомена да не се чисти дирекно со вода)
2.Редовна контрола на исправноста на кочниците и електрониката на тротинетот
3.Редовна контрола на притисокот на воздухот во гумите пропишан на самата гума
4.Редовна контрола на нивото на батеријата (Напомена да не се празни под 10 % секогаш
да се оддржува ниво над 10 % )

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “HAMACHI детски ел. тротинет ET-A2”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Може да ви се допаѓа!

Shopping Cart