Tehno Store

HISENSE инвертер клима QG35XV0E ENERGY PRO plus

49,990.00 ден

Бренд: Hisense
Краток опис: Клима уред – внатрешна единица,  Разладна моќност: 3.500 W  Грејна моќност: 4.200 W, Автоматско работење, Енергетска класа – А+++, Работна температура во режим на греење : -22- 24, Опсег на работна температура во режим на ладење: -15 – 43

ЕНЕРГЕТСКА КЛАСА ЛАДЕЊЕA+++
ЕНЕРГЕТСКА КЛАСА ГРЕЕЊЕA+++
МОЌНОСТ (KW)3,5
МОЌНОСТ (btu)12000
КАПАЦИТЕТ ЛАДЕЊЕ (kw)3.50(1.00~4.4)
КАПАЦИТЕТ ГРЕЕЊЕ (kw)4.20(1.6~4.48)
ПОТРОШУВАЧКА ЛАДЕЊЕ (w)790(180~900)
ПОТРОШУВАЧКА ГРЕЕЊЕ (w)980(300~1280)
ПРОТОК НА ВОЗДУХ580 m³
ОДВЛАЖНУВАЊЕ (L)1
SEER / SCOP8,5 / 5,1
РАБОТНА ТЕМПЕРАТУРА-20°C ~+50°C
ПРЕПОРАЧАНА ПОВРШИНА30~40m²
ГРЕЈАЧ ВО НАД. ЕД.КОМПРЕСОР, КОНДЕНЗАТ
SMART/WI-FIСЕРИСКИ
ТЕХНОЛОГИЈАинвертер
ТЕЖИНА НАД. ЕД. (kg)37
ДИМЕНЗИИ НАД. ЕД.810 x 585 x 280 mm
ТЕЖИНА ВНАТ. ЕД. (kg)12,5
ДИМЕНЗИИ ВНАТ. ЕД.835 x 305 x 198 mm
ЗВУЧЕН ПРИТИСОК (dB)X
ГАРАНЦИЈА ( Год. )3
ФИЛТРИHI-NANO,ION., Ц-ВИТ, КАТЕЧИН, БИО ФИЛТЕР

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “HISENSE инвертер клима QG35XV0E ENERGY PRO plus”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Може да ви се допаѓа!

Shopping Cart