Tehno Store

Клима Hisense Energy SE KA50BS0EG / KA50BS0EW

54,990.00 ден

Бренд: Клима Hisense Energy SE KA50BS0EG / KA50BS0EW
Краток опис: Клима уред – внатрешна единица  Разладна моќност: 5.000 W  Грејна моќност: 5.400 W  Автоматско работење  Турбо функција  Заштита од ладен воздух  Тип на дисплеј: ЛЕД дисплеј  Работна температура во режим на греење : -22- 24  Опсег на работна температура во режим на ладење: -15 – 43 (GO-TE)

Бренд: Клима Hisense Energy SE KA50BS0EG / KA50BS0EW
Краток опис: Енергетска класа – греење А++, Клима уред – внатрешна единица  Разладна моќност: 5.000 W  Грејна моќност: 5.400 W  Автоматско работење  Турбо функција  Заштита од ладен воздух  Тип на дисплеј: ЛЕД дисплеј  Работна температура во режим на греење : -22- 24  Опсег на работна температура во режим на ладење: -15 – 43 (GO-TE)

Hisense Energy SE KA50BS0EG/KA50BS0EW
 SMART Инвертер клима уред со ГРЕАЧ НА НАДВОРЕШНА ЕДИНИЦА
 WINGS серија
 GMCC TOSHIBA компресор
 Скриен ЛЕД Дисплеј
 WiFi ВКЛУЧЕН + Паметна гласовна контрола
 18000BTU
 Капацитет на ладење 5.0KW
 Капацитет на греење 5.4KW
 SEER 7.8 kWh
 SCOP 4.6 kWh
 EER на ладење 3.86 kWh
 COP на греење 3.91 kWh
 ДИГИТАЛЕН КОМПРЕСОР МОТОР
 HI-NANO е вид на ефикасна јонска технологија што генерира 1 милион јони за заштита на Вашето здравје
 4во1 филтер + Активен јаглен филтер
 Капацитет на одвлажнување 2.0л/ч
 I-feel функција која ја мери температурата што треба да се постигне онаму каде што е далечинксиот управувач
 Проток на воздух 950cbm3/h
 4Д автоматски насочувачи
 Тивка работа со намалување на бучавата до 19dB
 Super cooling ладење
 Тајмер 24 часа
 Sleep функција
 Работна температура греење -20/+24
 Работна температура ладење -15/+43
 Тип на гас R32
 Енергетска класа А++ на ладење/А++ на греење
 Димензии внатрешна единица 915x315x235 мм
 Димензии надворешна единица 810x585x280 мм

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Клима Hisense Energy SE KA50BS0EG / KA50BS0EW”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Може да ви се допаѓа!

Shopping Cart