Tehno Store

Клима Hisense WINGS PRO KB70BT1EG-KB70BT1EW

62,990.00 ден

Бренд: Клима Hisense WINGS PRO KB70BT1EG-KB70BT1EW
Краток опис: Клима уред – внатрешна единица  Разладна моќност: 6.500 W  Грејна моќност: 7.100 W  Автоматско работење  Турбо функција  Заштита од ладен воздух  Тип на дисплеј: ЛЕД дисплеј  Работна температура во режим на греење : -20- 24  Опсег на работна температура во режим на ладење: -15 – 43 (GO)

Клима уред – внатрешна единица  Разладна моќност: 6.500 W  Грејна моќност: 7.100 W  Автоматско работење  Турбо функција  Заштита од ладен воздух  Тип на дисплеј: ЛЕД дисплеј  Работна температура во режим на греење : -20- 24  Опсег на работна температура во режим на ладење: -15 – 43

ЕНЕРГЕТСКА КЛАСА ЛАДЕЊЕA++
ЕНЕРГЕТСКА КЛАСА ГРЕЕЊЕA+
МОЌНОСТ (KW)7,5
МОЌНОСТ (btu)24000
КАПАЦИТЕТ ЛАДЕЊЕ (kw)6.50(1.6~7.2)
КАПАЦИТЕТ ГРЕЕЊЕ (kw)7.1(1.8~7.3)
ПОТРОШУВАЧКА ЛАДЕЊЕ (w)2060(420~2760)
ПОТРОШУВАЧКА ГРЕЕЊЕ (w)2150(395~2700)
ПРОТОК НА ВОЗДУХ1100 m³
ОДВЛАЖНУВАЊЕ (L)2,2
SEER / SCOP6,2 / 4
РАБОТНА ТЕМПЕРАТУРА-20°C ~+50°C
ПРЕПОРАЧАНА ПОВРШИНА50~60m²
ГРЕЈАЧ ВО НАД. ЕД.КОМПРЕСОР, КОНДЕНЗАТ
SMART/WI-FIСЕРИСКИ
ТЕХНОЛОГИЈАинвертер
ТЕЖИНА НАД. ЕД. (kg)42
ДИМЕНЗИИ НАД. ЕД.860 x 667 x 310 mm
ТЕЖИНА ВНАТ. ЕД. (kg)11
ДИМЕНЗИИ ВНАТ. ЕД.1039 x 325 x 237 mm

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Клима Hisense WINGS PRO KB70BT1EG-KB70BT1EW”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Може да ви се допаѓа!

Shopping Cart