Tehno Store

Клима Inverter Hisense KB35YR3EG/35YR3EW

32,990.00 ден

Бренд: Клима Inverter Hisense KB35YR3EG/35YR3EW
Краток опис: Клима уред – внатрешна единица  Разладна моќност: 3.400 W  Грејна моќност: 3.800 W  Автоматско работење  Турбо функција  Заштита од ладен воздух  Тип на дисплеј: ЛЕД дисплеј  Работна температура во режим на греење : -20- 24  Опсег на работна температура во режим на ладење: -15 – 43 (GO)

Бренд: Клима Inverter Hisense KB35YR3EG/35YR3EW
Краток опис: Клима уред – внатрешна единица  Разладна моќност: 3.400 W  Грејна моќност: 3.800 W  Автоматско работење  Турбо функција  Заштита од ладен воздух  Тип на дисплеј: ЛЕД дисплеј  Работна температура во режим на греење : -20- 24  Опсег на работна температура во режим на ладење: -15 – 43 (GO)

Hisense Wings Pro KB35YR3EG/KB35YR3EW
 SMART Инвертер клима уред со ГРЕАЧ НА НАДВОРЕШНА ЕДИНИЦА
 WINGS серија
 GMCC TOSHIBA компресор
 Скриен ЛЕД Дисплеј
 WiFi ВКЛУЧЕН + Паметна гласовна контрола
 12000BTU
 Капацитет на ладење 3.4KW
 Капацитет на греење 3.8KW
 SEER 6.1 kWh
 SCOP 4.0 kWh
 EER на ладење 2.98 kWh
 COP на греење 3.62 kWh
 ДИГИТАЛЕН КОМПРЕСОР МОТОР
 HI-NANO е вид на ефикасна јонска технологија што генерира 1 милион јони/см3 може ефикасно да го спречи коронавирусот (SARS-CoV-2) за 93.54% во затворен простор во рок од два часа
 4во1 филтер + Активен јаглен филтер
 Двоен одвод на кондензаторот
 Отпорност на мувла
 Капацитет на одвлажнување 2.0л/ч
 I-feel функција која ја мери температурата што треба да се постигне онаму каде што е далечинксиот управувач
 Заштита од ладен воздух
 Турбо функција
 Функција за автоматско рестартирање
 Проток на воздух 550cbm3/h
 4D Auto swing
 Super cooling ладење
 Тајмер 24 часа
 Ноќен режим на работа
 Sleep функција
 Работна температура греење -20/+24
 Работна температура ладење -15/+43
 Бучност внатрешна единица макс. 39 dB
 Тип на гас R32
 Енергетска класа А++ на ладење/А+ на греење
 Димензии внатрешна единица 833x256x203 мм
 Димензии надворешна единица 660x483x240 мм

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Клима Inverter Hisense KB35YR3EG/35YR3EW”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Може да ви се допаѓа!

Shopping Cart