Tehno Store

PS5 Forspoken

4,990.00 ден

Бренд: SONY 
Краток опис: PS5 Forspoken. Forspoken е акционен RPG кој го следи патувањето на Frey, млада Њујорчанка, пренесена во прекрасната и сурова земја Athia.

Forspoken е акционен RPG кој го следи патувањето на Frey, млада Њујорчанка, пренесена во прекрасната и сурова земја Athia.
Додека бара пат до дома, Frey мора да ги искористи своите новооткриени магични способности за да се движи по бујните пејзажи, да се бори со монструозните суштества и да ги победи моќните матријархати.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “PS5 Forspoken”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Може да ви се допаѓа!

Shopping Cart