Tehno Store

PS5 One Piece: Odyssey

3,690.00 ден

Бренд: SONY 
Краток опис: PS5 One Piece: Odyssey. Влезете во сосема нов RPG со нови ликови и чудовишта креирани од Eiichiro Oda

Влезете во сосема нов RPG со нови ликови и чудовишта креирани од Eiichiro Oda, автор на сагата One Piece. За прекрасниот OST е задолжен Motoi Sakuraba, кој е познат по неговите различни придонеси во видео игрите како Dark Souls и Tales.

За време на нивното патување, сламените капи, предводени од D. Luffy, се зафатени од бура на море. Тие завршуваат на мистериозен остров среде бура, одвоени еден од друг. Екипажот тргнува во нова авантура исполнета со чудата на недопрената природа, моќни непријатели и чудни средби со жителите на островот. Работете заедно со екипажот за повторно да запловите!

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “PS5 One Piece: Odyssey”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Може да ви се допаѓа!

Shopping Cart