Tehno Store

Redragon Harrow G808 Wireless контролер

1,499.00 ден

Бренд: Redragon
Краток опис: Контролорот за игри е компатибилен со Android, PlayStation, PSP3, PS3, Windows 10, 8, 7, Vista, XP поддржуваат игри Xinput за Xbox 360 на компјутер и лаптоп компјутери.

МУЛТИ ПЛАТФОРМЕН БЕЗЖИЧЕН КОМПАТИБИЛЕН КОНТРОЛЕР. Контролорот за игри е компатибилен со Android, PlayStation, PSP3, PS3, Windows 10, 8, 7, Vista, XP поддржуваат игри Xinput за Xbox 360 на компјутер и лаптоп компјутери. Безжичниот 2.4GHz Redragon G808 Harrow Game Pad PC контролер има батерија на полнење LiPo батерија, технологија за безжичен пренос со голема брзина Zero-Lag со опсег до 10 метри и 40 часа продолжува со времето за игра. 12 копчиња што можат да се програмираат, програмабилна D-подлога со 8 начини. Два мотори за вибрации се вградени во страничните зафати кои доставуваат изразени повратни информации за вибрации од удар, кои го зголемуваат реализмот за време на играта.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Redragon Harrow G808 Wireless контролер”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Може да ви се допаѓа!

Shopping Cart