Tehno Store

SONY бежичен звучник SRSXB13Y

3,490.00 ден

Бренд: SONY
Краток опис: Овој мал звучник е пренослив и издржлив и нуди моќен звук, а благодарение на батеријата што трае до 16 часа и ременот, може да го носите насекаде.

Компактен звучник што се испорачува со ремен заради преносливост и разновидни опции за носење, а нуди и широко распространување на звукот со EXTRA BASS™ и има процесор за дифузија на звук.

 • Димензии на звучник: Дијаметар на звучникот (моно звучник): 46 мм
 • Функција за ракување без користење на рацете: Да
 • Систем на комуникација: Version 4.2
 • Макс. опсег на комуникација:  10 м
 • Компатибилни профили: A2DP/AVRCP/HFP/HSP
 • Фреквентен опсег на пренос: 20 Hz – 20.000 Hz (фреквенција на семплирање од 44,1 kHz)
 • Влезни и излезни приклучоци: USB Type-C<sup>TM</sup>
 • Траење на батеријата до 16 часа и нов индикатор за батеријата
 • Отпорен на вода и прав со ознака IP67
 • Уживајте во моќен звук со EXTRA BASS™
 • Процесорот за дифузија на звук уште повеќе го распространува звукот.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “SONY бежичен звучник SRSXB13Y”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Може да ви се допаѓа!

Shopping Cart