Tehno Store

TOSOT инвертер клима LOMO NORDIC 3.5 kW

63,990.00 ден

Бренд: TOSOT
Краток опис: Моќност ладење/греење: 3530/4200W, Работна температура: -30 до 52°C, Капацитет на одвлажнување: 1.40L/h, Wi-Fi/Тајмер 24h/Sleep mode/Турбо

Шифра: 801238

Нема на залиха

Ергетска класа (seer/scop): А+++ (8.5/5.5)
Максимален капацитет на ладење: 5000.00 W
Максимален капацитет на греење: 7200.00 W
Просечна моќност: 3530/4200W
Влезна моќност ладење: 840 W
Влезна моќност греење: 950 W
Проток на воздух: 800.00 m3/h
Капацитет на одвлажнување: 1.4 l/h
Ниво на бучава: 44.00 db
Работна температура: од -30 C до 52 C
Гејач на надворешна единица
Маса внатрешна единица: 13.50 kg
Маса надворешна единица: 45.50 kg
Препорачана површина: до 40 m2
Фреон: R32

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “TOSOT инвертер клима LOMO NORDIC 3.5 kW”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Може да ви се допаѓа!

Shopping Cart