Tehno Store

TOSOT инвертер клима LOMO NORDIC 5.5kW

83,990.00 ден

Бренд: TOSOT
Краток опис: Моќност ладење/греење: 5300/6200W, Коефициент SEER/SCOP: 7.5W/5.1W ,Проток на воздух: 1.200 m³, Работна температура: -30 до 52°C

Шифра: 801239

Нема на залиха

Ергетска класа (seer/scop): А+++ (7.5/5.1)
Максимален капацитет на ладење: 7200.00 W
Максимален капацитет на греење: 9200.00 W
Просечна моќност: 5300/6200W
Влезна моќност ладење: 1180 W
Влезна моќност греење: 1450 W
Проток на воздух: 1200.00 m3/h
Капацитет на одвлажнување: 1.8 l/h
Ниво на бучава: 46.00 db
Работна температура: од -30 C до 52 C
Грејач на надворешна единица
Маса внатрешна единица: 16.50 kg
Маса надворешна единица: 61 kg
Препорачана површина: до 60 m2
Фреон: R32

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “TOSOT инвертер клима LOMO NORDIC 5.5kW”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Може да ви се допаѓа!

Shopping Cart