Tehno Store

TOSOT инвертер клима MUSE EXTREME LCLH 7.5kW

77,990.00 ден

Бренд: TOSOT
Краток опис: Ергетска класа (seer/scop): А+++ (7.1/5.4), Моќност ладење/греење: 7100/7800W, Работна температура: -25 до 50°C

Шифра: 801148

Нема на залиха

Ергетска класа (seer/scop): А+++ (7.1/5.4)
Максимален капацитет на ладење: 8850.00 W
Максимален капацитет на греење: 9450.00 W
Просечна моќност: 7100/7800W
Влезна моќност ладење: 2030 W
Влезна моќност греење: 2000 W
Проток на воздух: 1250.00 m3/h
Капацитет на одвлажнување: 2.4 l/h
Ниво на бучава: 48.00 db
Работна температура: од -25 C до 50 C
Грејач на надворешна единица
Маса внатрешна единица: 19.50 kg
Маса надворешна единица: 41.50 kg
Препорачана површина: до 75 m2
Фреон: R32

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “TOSOT инвертер клима MUSE EXTREME LCLH 7.5kW”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Може да ви се допаѓа!

Shopping Cart