Tehno Store

TOSOT инвертер клима MUSE PREMIUM 3.5kW

Original price was: 35,890.00 ден.Current price is: 31,990.00 ден.

Бренд: TOSOT
Краток опис: Моќност ладење/греење: 3200/3400W, Коефициент SEER/SCOP: 6.1W/4.0W, Работна температура: -20 до 43°C, A++

Шифра: 801236

Нема на залиха

TOSOT инвертер клима MUSE PREMIUM 3.5kW

Ергетска класа (seer/scop): А++ (6.1/4.0)
Максимален капацитет на ладење: 3200.00 W
Максимален капацитет на греење: 4000.00 W
Просечна моќност: 3200/3400 W
Влезна моќност ладење: 991 W
Влезна моќност греење: 916 W
Проток на воздух: 590.00 m3/h
Капацитет на одвлажнување: 1.40 l/h
Ниво на бучава: 41.00 db
Работна температура: од -20 C до 43 C
Маса внатрешна единица: 8.50 kg
Маса надворешна единица: 25.00 kg
Препорачана површина: до 35 m2
Фреон: R32

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “TOSOT инвертер клима MUSE PREMIUM 3.5kW”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Може да ви се допаѓа!

Shopping Cart