Tehno Store

TOSOT инвертер клима уред MUSE EXTREME LCLH 3.5KW

37,990.00 ден

Бренд: TOSOT
Краток опис: Ергетска класа (seer/scop): А+++ (7.1/5.2), Моќност ладење/греење: 3510/3810W, Работна температура: -25 до 50°C

Шифра: 801036

Нема на залиха

Ергетска класа (seer/scop): А+++ (7.1/5.2)
Максимален капацитет на ладење: 4400.00 W
Максимален капацитет на греење: 4700.00 W
Просечна моќност: 3510/3810 W
Влезна моќност ладење: 962 W
Влезна моќност греење: 953 W
Проток на воздух: 700 m3/h
Капацитет на одвлажнување: 1.4 l/h
Ниво на бучава: 42.00 db
Работна температура: од -25 C до 50 C
Грејач на надворешна единица
Маса внатрешна единица: 11.00 kg
Маса надворешна единица: 24.50 kg
Препорачана површина: до 35 m2
Фреон: R32

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “TOSOT инвертер клима уред MUSE EXTREME LCLH 3.5KW”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Може да ви се допаѓа!

Shopping Cart