Tehno Store

VIVAX Bluetooth звучник BS-500

9,500.00 ден

Бренд: VIVAX
Краток опис: Преносливиот караоке звучник Vivax BS-500 обезбедува многу функции за уживање во вашата омилена музика. Опремен е со влез AUX, Bluetooth конекција за поврзување со паметен уред,

Преносливиот караоке звучник Vivax BS-500 обезбедува многу функции за уживање во вашата омилена музика. Опремен е со влез AUX, Bluetooth конекција за поврзување со паметен уред, функција FM радио и USB слот за репродукција или полнење на уредот. Засилувачот има максимална излезна моќност од 50 W RMS, а капацитетот на батеријата е 4000 mAh, што ви овозможува да уживате во музика до 12 часа со средна јачина. Покрај безжичниот микрофон, можете да ја испробате и функцијата караоке на овој уред, со додавање на променливо LED светло кое се синхронизира со ритамот на мелодијата.
Сите спецификации
Број на звучници 3
Бас звучник (W) 2x, 30W
Твитер (Ш) 1x, 20 W
ширина (cm) 26.8
висина (см) 60.6
Длабочина (cm) 27.1
Ширина на пакувањето (cm) 30.5
Висина на пакетот (cm) 69.5
Длабочина на пакување (см) 29.7
Тежина на уредот (кг) 6.5
Капацитет на батеријата (mAh) 4000
Напон на батеријата (V) 7.4
Напојување 100-240 V
Време на полнење (ч) 2 ч
Влез за слушалки 1x
TF читач на картички 1x
Читач на MMC картички 1x
Аудио во 1x
Аудио излез 1x
FM антена 1x
Влез за микрофон 1x
Влез за гитара 1x
Моќност (W) 50W
Аудио фреквентен опсег 40Hz – 18KHz
FM радио Тоа
Bluetooth Тоа
Караоке функција Тоа
Функција за еквилајзер Тоа
Далечински управувач 1x
Опрема со уредот Безжичен микрофон

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “VIVAX Bluetooth звучник BS-500”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Може да ви се допаѓа!

Shopping Cart