Tehno Store

VIVAX инвертер клима ACP-12CH35AEEI R32 PRO

Original price was: 39,999.00 ден.Current price is: 34,999.00 ден.

Бренд: VIVAX
Краток опис: ЕНЕРГЕТСКА КЛАСА (SEER/SCOP):A+++ (8.5/4.60), МАКСИМАЛЕН КАПАЦИТЕТ НА ЛАДЕЊЕ:4748.00 W, МАКСИМАЛЕН КАПАЦИТЕТ НА ГРЕЕЊЕ:5568.00 W, ПРОСЕЧНА МОЌНОСТ:3517/3810 , ПРОТОК НА ВОЗДУХ:520.00 m3

ЕНЕРГЕТСКА КЛАСА (SEER/SCOP):A+++ (8.5/4.60)
МАКСИМАЛЕН КАПАЦИТЕТ НА ЛАДЕЊЕ:4748.00 W
МАКСИМАЛЕН КАПАЦИТЕТ НА ГРЕЕЊЕ:5568.00 W
ПРОСЕЧНА МОЌНОСТ:3517/3810 W
ВЛЕЗНА МОЌНОСТ ЛАДЕЊЕ:879 W
ВЛЕЗНА МОЌНОСТ ГРЕЕЊЕ:929 W
ПРОТОК НА ВОЗДУХ:520.00 m3
КАПАЦИТЕТ НА ОДВЛАЖНУВАЊЕ:1.20 l/h
НИВО НА БУЧАВА:39.00 dB
РАБОТНА ТЕМПЕРАТУРА:ОД -25 ℃  ДО 50 ℃
МАСА ВНАТРЕШНА ЕДИНИЦА:8.70 kg
МАСА НАДВОРЕШНА ЕДИНИЦА:29.60 kg
ПРЕПОРАЧАНА ПОВРШИНА:до 40 м2
ФРЕОН:R32
ФИЛТРИ:Јонизатор, Bio-филтер, Филтер за прашина
ДИМЕНЗИИ НАДВ. ЕДИНИЦА:765 X 555 X 303 mm
ГАРАНЦИЈА:5 годин

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “VIVAX инвертер клима ACP-12CH35AEEI R32 PRO”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Може да ви се допаѓа!

Shopping Cart