Tehno Store

VIVAX инвертер клима M design series 3,5kw

Original price was: 26,999.00 ден.Current price is: 22,999.00 ден.

Бренд: VIVAX  M DESIGN
Краток опис: ACP-12CH35AEMI R32.M design е Vivax од 3,81kW инвертер клима, А++ енергетска класа на ладење

Опис:

ACP-12CH35AEMI R32  M design е Vivax од 3,81kW инвертер клима

А++ енергетска класа на ладење

А+ енергетска класа на греење

Капацитет на ладење: 3,52 kW

Капацитет на греење: 3,81 kW

Температурен опсег на ладење и греењењ:-15°C до +50°C

Просечна годишна потрошувачка на енергија на греење: 822 kWh

Макс. ниво на бучавост на внатрешна единица: 55 dB

Макс. ниво на бучавост на надворешната единица: 61 dB

Течност за ладење: R32 еколошки фреон

Ниво на опрема:

Специјалната 3Д инвертер технологија Ви овозможува ефикасно користење на енергија, со тивка работа и долготраен квалитет

Режим турбо,

Автоматски режим,

Автоматско рестартирање,

Само-дијагностика,

Режим на мирување,

Мек старт,

Био филтер,

Филтер за прашина

Капацитет на одвлажнување: 2,3

Безбедност:

Функции за одвлажнување,

Греач на компресорот и кондензаторот,

Функција за заштеда на енергија,

Старт на низок напон,

Заштита на вентилот на надворешната единица,

Целосна гаранција на производот од 36мес.

Нето димензии – ширина: 802мм

Нето димензии – висина: 297мм

Нето димензии – длабочина: 189мм

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “VIVAX инвертер клима M design series 3,5kw”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Може да ви се допаѓа!

Shopping Cart