Tehno Store

VIVAX инвертер клима – 3,5 kW R+ DESIGN RED

Original price was: 39,999.00 ден.Current price is: 32,999.00 ден.

Бренд: VIVAX
Краток опис: ACP-12CH35AERI R32 RED R design е Vivax од 3,62kW инвертер клима, А++ енергетска класа на ладење, Температурен опсег на ладење и греењењ:-25°C до +50°C

Опис:

ACP-12CH35AERI R32 RED R design е Vivax од 3,62kW инвертер клима

А+++ енергетска класа на ладење

А++ енергетска класа на греење

Капацитет на ладење: 3,52 kW

Капацитет на греење: 4,11 kW

Температурен опсег на ладење и греењењ:-25°C до +50°C

Просечна годишна потрошувачка на енергија на греење: 906 kWh

Макс. ниво на бучавост на внатрешна единица: 55 dB

Макс. ниво на бучавост на надворешната единица: 59 dB

Течност за ладење: R32 еколошки фреон

Ниво на опрема:

Специјалната 3Д инвертер технологија Ви овозможува ефикасно користење на енергија, со тивка работа и долготраен квалитет

Режим турбо,

Автоматски режим,

Автоматско рестартирање,

Само-дијагностика,

Режим на мирување,

Мек старт,

Био филтер,

Филтер за прашина

Греач на компресорот,

Греач на кондензаторот

Капацитет на одвлажнување: 1,2

Безбедност:

Функции за одвлажнување,

Греач на компресорот и кондензаторот,

Функција за заштеда на енергија,

Старт на низок напон,

Заштита на вентилот на надворешната единица,

Целосна гаранција на производот од 36мес.

Подготовка за Wi-Fi

Нето димензии – ширина: 802мм

Нето димензии – висина: 297мм

Нето димензии – длабочина: 189мм

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “VIVAX инвертер клима – 3,5 kW R+ DESIGN RED”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Може да ви се допаѓа!

Shopping Cart