Tehno Store

VIVAX инвертер клима V design, 3,5 kw GOLD

Original price was: 37,999.00 ден.Current price is: 32,999.00 ден.

Бренд: VIVAX
Краток опис: ACP-12CH35AEVI R32 GOLD е Vivax од 3,52kW инвертер клима, А++ енергетска класа на ладење, Температурен опсег на ладење и греењењ:-20°C до +50°C

Опис:

ACP-12CH35AEVI R32 GOLD е Vivax од 3,52kW инвертер клима

А++ енергетска класа на ладење

А+ енергетска класа на греење

Капацитет на ладење: 3,52 kW

Капацитет на греење: 3,81 kW

Температурен опсег на ладење и греењењ:-20°C до +50°C

Просечна годишна потрошувачка на енергија на греење: 922 kWh

Макс. ниво на бучавост на внатрешна единица: 50 dB

Макс. ниво на бучавост на надворешната единица: 63 dB

Течност за ладење: R32 еколошки фреон

Ниво на опрема:

Режим турбо,

Автоматски режим,

Автоматско рестартирање,

Јонизатор,

Само-дијагностика,

Режим на мирување,

Мек старт,

Био филтер,

Филтер за прашина

Греач на компресорот,

Греач на кондензаторот

Капацитет на одвлажнување: 1.2

Безбедност:

Функции за одвлажнување,

Греач на компресорот и кондензаторот,

Функција за заштеда на енергија,

Старт на низок напон,

Заштита на вентилот на надворешната единица,

Целосна гаранција на производот од 36мес.

Подготовка за Wi-Fi

Нето димензии – ширина: 897мм

Нето димензии – висина: 312мм

Нето димензии – длабочина: 182мм

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “VIVAX инвертер клима V design, 3,5 kw GOLD”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Може да ви се допаѓа!

Shopping Cart