Tehno Store

VIVAX ИНВЕРТЕР КЛИМА H+ DESIGN ACP-18CH50AEHI+ R32

Original price was: 52,999.00 ден.Current price is: 45,999.00 ден.

Бренд: VIVAX
Краток опис: VIVAX инвертер клима H+ DESIGN – ACP-18CH50AEHI+ R32, Енергетска класа: A++/A+, Работен опсег на греење до –20 C, Грејачи на кондензат и компресор, Паметен проток на воздух

VIVAX инвертер клима H+ DESIGN – ACP-18CH50AEHI+ R32, Енергетска класа: A++/A+, Работен опсег на греење до –20 C, Грејачи на кондензат и компресор, Паметен проток на воздух

ЕНЕРГЕТСКА КЛАСА (SEER/SCOP):A++ (6.30/4.10)
МАКСИМАЛЕН КАПАЦИТЕТ НА ЛАДЕЊЕ:6007.00 W
МАКСИМАЛЕН КАПАЦИТЕТ НА ГРЕЕЊЕ:6008.00 W
ПРОСЕЧНА МОЌНОСТ:5275/5569 W
ВЛЕЗНА МОЌНОСТ ЛАДЕЊЕ:1600 W
ВЛЕЗНА МОЌНОСТ ГРЕЕЊЕ:1680 W
ПРОТОК НА ВОЗДУХ:750.00 m3
КАПАЦИТЕТ НА ОДВЛАЖНУВАЊЕ:1.80 l/h
НИВО НА БУЧАВА:41.50 dB
РАБОТНА ТЕМПЕРАТУРА:ОД -20 ℃  ДО 50 ℃
МАСА ВНАТРЕШНА ЕДИНИЦА:11.30 kg
МАСА НАДВОРЕШНА ЕДИНИЦА:33.50 kg
ПРЕПОРАЧАНА ПОВРШИНА:до 55 м2
ФРЕОН:R32
ФИЛТРИ:Филтер за прашина, био филтер
ДИМЕНЗИИ НАДВ. ЕДИНИЦА:805 X 554 X 330 mm
ГАРАНЦИЈА:5 години

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “VIVAX ИНВЕРТЕР КЛИМА H+ DESIGN ACP-18CH50AEHI+ R32”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Може да ви се допаѓа!

Shopping Cart