Tehno Store

VIVAX ИНВЕРТЕР КЛИМА Q DESIGN 3,5kW

Original price was: 28,999.00 ден.Current price is: 21,999.00 ден.

Бренд: Клима Инвертер – VIVAX 
Краток опис: Q DESIGN – ACP-12CH35AEQIs R32, Работна температура-15 ℃ – 50 ℃, Енергетска класа (SEER/SCOP): A++, Просечна моќност: Ладење: 3520 W ; Греење:3810 W

Енергетска класа (SEER/SCOP): A++ (6.1 / 4.0)
Максимален капацитет на ладење: 4100 W
Максимален капацитет на греење: 4220 W
Просечна моќност: Ладење: 3520 W ; Греење:3810 W
Влезна моќност ладење: 1237 W
Влезна моќност греење: 964 W
Проток на воздух: 600 m³/h
Капацитет на одвлажнување: 1.2 l/h
Ниво на бучава: 40 dB (A)
Работна температура: од -15 до 50 °C
Маса внатрешна единица: 7.5 kg
Маса надворешна единица: 22.7 kg
Препорачана површина: 35 m²
Фреон: Еколошки фреон R32
Филтри: Cold catalyst филтер, Филтер за прашинa
Димензии надворешна единица: 700x550x275 mm
Димензии внатрешна единица: 805x285x194 mm
Останато: Висока ефикасност, прикажување на самодијагноза, индикатор за истекување на гасот за разладување, 1W standby, турбо, заштита на вентил на надворешна единица, интелегентно отопување, 12 Fan Speed, безшумна опција, двосмерен одвод на кондензат, дигитален екран.
Гаранција: 3 години

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “VIVAX ИНВЕРТЕР КЛИМА Q DESIGN 3,5kW”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Може да ви се допаѓа!

Shopping Cart