Tehno Store

VIVAX инвертер клима R+ design 5,5kW ACP-18CH50AERI R32

Original price was: 53,999.00 ден.Current price is: 41,999.00 ден.

Бренд: Vivax Инвертер Клима R+ DESIGN
Краток опис: VIVAX ACP-18CH50AERI+ R32 SILVER MIRROR, Работна температура-20°C – 50°C

Опис:

ACP-18CH50AERI R32 R design е Vivax од 5,22kW инвертер клима

Енергетска класа
SEER/SCOP A++/ 7.0/4.0
Капацитет
На ладење 5275
На греење 5568 W
Потрошувачка на ел. енергија
Греење 1500 W
На ладење 1550 W
Маса
Внатрешна единица 10.9/14.2 kg
Надворешна единица 33.5/36.1 kg
Димензии
На внатрешна единица 965x215x319 mm
На надворешна единица 805*330*554 mm
Останати спецификации
Ниво на бучава 57.0 dB(A)
Ниво на звучен притисок (H/M/L) 43/33.5/28/23 dB(A)
Проток на воздух 730/500/420 m3/h
Работна температура -20 / +50
Капацитет на одвлажнување 1.80 l/h
Препорачана површина 55m2
Фреон R32
Гаранција
Времетраење 5 години

Ниво на опрема:

Специјалната 3Д инвертер технологија Ви овозможува ефикасно користење на енергија, со тивка работа и долготраен квалитет

Режим турбо,

Автоматски режим,

Автоматско рестартирање,

Само-дијагностика,

Режим на мирување,

Мек старт,

Био филтер,

Филтер за прашина

Греач на компресорот,

Греач на кондензаторот

Капацитет на одвлажнување: 1,8

Безбедност:

Функции за одвлажнување,

Греач на компресорот и кондензаторот,

Функција за заштеда на енергија,

Старт на низок напон,

Заштита на вентилот на надворешната единица,

Целосна гаранција на производот од 36мес.

Подготовка за Wi-Fi

Нето димензии – ширина: 965мм

Нето димензии – висина: 319мм

Нето димензии – длабочина: 215мм

 

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “VIVAX инвертер клима R+ design 5,5kW ACP-18CH50AERI R32”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Може да ви се допаѓа!

Shopping Cart