Tehno Store

VIVAX инвертер клима S PRO ACP-18CH50AESI 5.0 kW

41,999.00 ден

Бренд: VIVAX
Краток опис: ЕНЕРГЕТСКА КЛАСА (SEER/SCOP): A++ (7.0/4.0), ПРОСЕЧНА МОЌНОСТ:5275/5568 W, РАБОТНА ТЕМПЕРАТУРА:ОД -15 ℃ ДО 50 ℃

ЕНЕРГЕТСКА КЛАСА (SEER/SCOP): A++ (7.0/4.0)
МАКСИМАЛЕН КАПАЦИТЕТ НА ЛАДЕЊЕ:5900.00 W
МАКСИМАЛЕН КАПАЦИТЕТ НА ГРЕЕЊЕ:5850.00 W
ПРОСЕЧНА МОЌНОСТ:5275/5568 W
ВЛЕЗНА МОЌНОСТ ЛАДЕЊЕ:1550 W
ВЛЕЗНА МОЌНОСТ ГРЕЕЊЕ:1750 W
ПРОТОК НА ВОЗДУХ:800.00 m3
КАПАЦИТЕТ НА ОДВЛАЖНУВАЊЕ:1.80 l/h
НИВО НА БУЧАВА:41.00 dB
РАБОТНА ТЕМПЕРАТУРА:ОД -15 ℃ ДО 50 ℃
МАСА ВНАТРЕШНА ЕДИНИЦА:11.20 kg
МАСА НАДВОРЕШНА ЕДИНИЦА:33.50 kg
ПРЕПОРАЧАНА ПОВРШИНА:до 55 м2
ФРЕОН:R32
ФИЛТРИ:Филтер за прашина
ДИМЕНЗИИ НАДВ. ЕДИНИЦА:805 X 554 X 330 mm
ГАРАНЦИЈА:5 години

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “VIVAX инвертер клима S PRO ACP-18CH50AESI 5.0 kW”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Може да ви се допаѓа!

Shopping Cart