Tehno Store

VIVAX Kids таблет TPC-705

3,790.00 ден

Бренд: VIVAX
Краток опис: TPC-705 Kids, 7″ IPS, G+P TP, MT8167 Quad Core Cortex-A53, Android 9.0 GO, 1 GB, 16 GB, Kamera prednja 0,3 Mpix, Kamera stražnja 2.0 Mpix ,802.11 b/g/n,Bluetooth 4.0, Boja plava, Battery 2100mAh
Шифра: 02357303

VIVAX таблет TPC-705 Kids е таблет дизајниран за едукација и забава на нашите најмлади.На таблетот е фабрички инсталирана “kids” апликација која овозможува сигурно користење на талбетот од страна на нашите најмали. Апликацијата овозможува потполна родителска контрола и следење на користењето на таблетот од страна на детето-блокирање на потенцијални опасности кои произлегуваат од непримерна содржина. Таблетот нуди корисна содржина погодна за деца -едукативни игри,филтрација и заштита на веб содржина на која детето може да простапи.Таблетот содржи два модови:Родителски мод и детски мод (детето не може да пристапи во родителскиот мод и подесените податоци од страна на родителот).Таблетот може да се контролира од мобилната апликација iWawaParent. Со таблетот доаѓа гумирана футрола која го заштитува од удари и испуштања на земја. Спецификации на таблетот: Интерна меомрија 16 GB / Капацитет на батерија 2100 mAh / Предна камера 0.3MP / Приклучок Micro USB / Задна камеера 2MP / RAM 1 GB / 4 јадрен процесор-Андроид 9.0 оперативен систем / дијагонала на екран 7 ” / Процесор MT8167 Quad Core Cortex-A53 / Гаранција 2 Год. / таблетот не се уклучува на СИМ картичка.

Фабрички инсталирана “Kids апликација” со едукативни игри
– ориентиран за сигурноста на децата
– потполна родителска контрола
– блокирање на потенцијални опасности од пребарување на веб
– разумно време кое би можело да го користи едно дете
– содржина наменета за деца
– едукативни игри;
– филтрација на содржина на која може да се пристапи
– два модови на работа;детски / родителски мод

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “VIVAX Kids таблет TPC-705”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Може да ви се допаѓа!

Shopping Cart