Tehno Store

VIVAX ЛЕДОМАТ IM-122T

7,990.00 ден

Бренд: VIVAX 
Краток опис: VIVAX ледомат IM-123B црна боја, | Капацитет на садот за вода 2,4 l, Капацитетот на садот за лед 0.7 kg, Производсво од 12 kg лед на ден

VIVAX ледомат IM-123B е еден од најпосакуваните уреди во текот на летните горештини. Може да се изберете големина на коцките лед S (small, мали) или L (large, големи). Капацитет на садот за вода 2,4 l и капацитетот на садот за лед 0.7 kg овозможува производсво од 12 kg лед на ден, односно 9 коцки по циклус, кој трае 6-7 минути. Овој ледомат ќе ви овозможи цел ден да уживате во свежи напитоци со вашите најмили и вашето друштво. Со помош на индикаторот за нивото на водата во садот и индикаторот за нивото на ледот во садот, во секој момент ќе знаете колку лед имате на располагање. Иноксното кукиште со сребрена боја, внесува доза на гламур кој се вклопува во секоја просторија. Со ледоматот доаѓа и лопатка за полесно да ракувате со коцките лед. Гаранција на производот 12 месеци.

Гаранција 1 год.
Бренд Vivax
Капацитет на резервоарот за мраз 0.7 l

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “VIVAX ЛЕДОМАТ IM-122T”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Може да ви се допаѓа!

Shopping Cart