Tehno Store

VIVAX правосмукалка VCC-700B NEO

3,999.00 ден

Бренд: VIVAX
Краток опис: Правосмукалката VIVAX VCC-700B NEO е оптимизирана да ги исполнува најновите енергетски стандарди и регулативи на ЕУ.

Правосмукалката VIVAX VCC-700B NEO е оптимизирана да ги исполнува најновите енергетски стандарди и регулативи на ЕУ.
Моќност од 700 W, оваа правосмукалка ја одржува истата ефикасност како и претходните модели, но со помала потрошувачка на енергија, намалено ниво на бучава и емисија на прашина.
Не користи вреќи, туку ја собира прашината во контејнер со волумен од 2,0 литри и со тоа го забрзува одржувањето. Има и индикатор за полнење на резервоарот, како и вакуумска четка „ECO performance“ со телескопска рачка долга 90 cm.Правосмукалката VIVAX VCC-700B NEO е опремена со HEPA 12 филтер и е идеален партнер за сузбивање на прашина и нечистотија во домаќинствата.

Сите спецификации
Тип на уред Циклоничен без торба
Моќност (W) 700
Моќ на вшмукување (Pa) > 15 kPa
Волумен на контејнер за прашина (L) 2,0
Должина на кабелот за напојување (m) 5
Влезен филтер ХЕПА
Излезен филтер ХЕПА
Вид на цевка Метален телескопски
Шум (Db) 76
Додатоци Вакуумска четка 2 во 1, тесна четка, мала четка
ширина (cm) 36,3
висина (см) 29,4
Длабочина (cm) 24,7
Ширина на пакувањето (cm) 50,0
Висина на пакетот (cm) 33,5
Длабочина на пакување (см) 28,0
Тежина на уредот (кг) 5,1
Напојување 220-240 V AC

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “VIVAX правосмукалка VCC-700B NEO”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Може да ви се допаѓа!

Shopping Cart