Tehno Store

Wurth електрична косилка F1200EI

5,490.00 ден

Бренд: Wurth
Краток опис: Електрична косилка F1200EI со индукциски мотор со моќност од 1200W, туркачка. Има можност за прилагодување на 3 нивоа на висина

Електрична косилка со индукциски мотор со моќност од 1200W, туркачка.
Има можност за прилагодување на 3 нивоа на висина: 25/40/55мм, што ја прави многу баран модел.
Ширината на косење е 32см.
Капацитетот на корпата е 35л.
На рачката има интегриран приклучок.

 

Вид на мотор индукциски
Висинско прилагодување 25/40/55mm, 3-степено висинско прилагодување
Колектор 35L
Моќност 1200W
Напон 230V-50Hz
Начин на движење туркачка
Ширина на сечењето 32 cm
Штекер со интегриран приклучок

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Wurth електрична косилка F1200EI”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Може да ви се допаѓа!

Shopping Cart