Tehno Store

Wurth електрична косилка F1600EI

7,490.00 ден

Бренд: Wurth
Краток опис: Електрична косилка F1600EI, Овој модел од групата електрични туркачки косилки има максимална моќност од 1600W и е наменета за површини до 800м2. 

Овој модел од групата електрични туркачки косилки има максимална моќност од 1600W и е наменета за површини до 800м2. За оние кои се стремат кон совршенство, овој модел е вистинскиот избор затоа што нуди можност за прилагодување на висината на сечењето во 5 различни варијанти (20-65 мм). Исто така, ширината на косење е поголема од онаа на другите електрични косилки и изнесува 38 см. Капацитетот на корпата за трева е 50л. Како и сите наши модели, има интегриран приклучок на рачката. Моторот е индукциски.

Вид на мотор индукциски
Висинско прилагодување 20-65mm, 5-степено висинско прилагодување
Колектор 50L
Моќност 1600W
Напон 230V-50Hz
Начин на движење туркачка
Ширина на сечењето 38cm
Штекер со интегриран приклучок

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Wurth електрична косилка F1600EI”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Може да ви се допаѓа!

Shopping Cart