Tehno Store

Wurth моторна косилка FLM420K

13,900.00 ден

Бренд: Wurth
Краток опис: Моторна косилка FLM420K, Ширината на косење е 42см додека висината може да се прилагоди со помош на централно 6-степено ниво на прилагодување (2,5-7,5 см). 

Малата тежина го овозможува полесно маневрирање на косилката, па средувањето на вашиот тревникот ќе ви биде задоволство, а не напор. Препорачаната работна површина за овој модел е до 800m2. Ширината на косење е 42см додека висината може да се прилагоди со помош на централно 6-степено ниво на прилагодување (2,5-7,5 см). Корпата за собирање трева има капацитет од 45л. Овој модел користи четворотактен мотор со запремнина од 99 cc. Предните тркала се со дијаметар од 6 “, а задните 7”.

Вид на мотор T100V
Висинско прилагодување 2,5-7,5cm, 6-степено висинско централно прилагодување
Димензија на тркала 6”(предни)/7”(задни) тркала
Колектор 45L
Кубикажа 99cc
Куќиште 17”метално куќиште
Мотор 4-тактен
Начин на движење туркачка
Површина на косење 800 m2
Резервоар за гориво 0,8L
Резервоар за масло 0,45L
Само-плакнење фабрички вграден конектор на куќиштето
Собирач исфрлување позади (корпа)
Ширина на сечењето 42cm

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Wurth моторна косилка FLM420K”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Може да ви се допаѓа!

Shopping Cart