Tehno Store

Xiaomi таблет Pad 6 6GB/128GB Gravity Gray

22,990.00 ден

Бренд: Xiaomi
Краток опис: Резолуција:(1800 x 2880), Chipset:Qualcomm SM8250-AC Snapdragon, 870Интерна меморија:128GB,RAM 6GB, Камера: 13MP/8MP

 • Таблет
 • Android 13, MIUI Pad 14
 • Eкран:11″(27.94cm), IPS LCD, 1B colors, 144Hz, HDR10, Dolby Vision, 550 nits
 • Резолуција:(1800 x 2880)
 • Chipset:Qualcomm SM8250-AC Snapdragon 870 5G (7 nm)
 • Octa-core (1×3.2 GHz Kryo 585 & 3×2.42 GHz Kryo 585 & 4×1.80 GHz Kryo 585)
 • GPU:Adreno 650
 • Интерна меморија:128GB,RAM 6GB
 • Примарна камера:
 • 13 MP, f/2.2, PDAF
 • Секундарна камера:
 • 8 MP, f/2.2, 1/4″, 1.12µm
 • Аудио: 4 звучници
 • Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/a/6, dual-band, Wi-Fi Direct
 • Bluetooth:5.2, A2DP, LE
 • USB Type-C 3.2
 • Charging 33W
 • Батерија:Li-Po 8840mAh

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Xiaomi таблет Pad 6 6GB/128GB Gravity Gray”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Може да ви се допаѓа!

Shopping Cart