Tehno Store

Клима Hisense Energy PRO QE35XV0EG / QE35XV0EW

49,990.00 ден

Бренд: Hisense
Краток опис: Клима уред – внатрешна единица  Разладна моќност: 3.500 W  Грејна моќност: 4.200 W  Автоматско работење  Турбо функција  Заштита од ладен воздух  Тип на дисплеј: ЛЕД дисплеј  Работна температура во режим на греење : -22- 24  Опсег на работна температура во режим на ладење: -15 – 43 (GO-SE)

Клима уред – внатрешна единица  Разладна моќност: 3.500 W  Грејна моќност: 4.200 W  Автоматско работење  Турбо функција  Заштита од ладен воздух  Тип на дисплеј: ЛЕД дисплеј  Работна температура во режим на греење : -22- 24  Опсег на работна температура во режим на ладење: -15 – 43

Hisense Energy PRO QE35XV0EG/QE35XV0EW
 SMART Инвертер клима уред со ГРЕАЧ НА НАДВОРЕШНА ЕДИНИЦА
 WINGS серија
 GMCC TOSHIBA компресор
 Скриен ЛЕД Дисплеј
 WiFi ВКЛУЧЕН + Паметна гласовна контрола
 12000BTU
 Капацитет на ладење 3.5KW
 Капацитет на греење 4.2KW
 SEER 8.5 kWh
 SCOP 5.1 kWh
 EER на ладење 4.43 kWh
 COP на греење 4.29 kWh
 ДИГИТАЛЕН КОМПРЕСОР МОТОР
 HI-NANO е вид на ефикасна јонска технологија што генерира 1 милион јони/см3 може ефикасно да го спречи коронавирусот (SARS-CoV-2) за 93.54% во затворен простор во рок од два часа
 4во1 филтер + Активен јаглен филтер
 Двоен одвод на кондензаторот
 Отпорност на мувла
 Капацитет на одвлажнување 1.2л/ч
 I-feel функција која ја мери температурата што треба да се постигне онаму каде што е далечинксиот управувач
 Заштита од ладен воздух
 Турбо функција
 Функција за автоматско рестартирање
 Двојно самочистење
 Проток на воздух 650cbm3/h
 4D Auto swing
 Ai смарт функција Со само едно копче
 можете да го разбудите интелигентниот стјуард на воздухот и да ја контролирате температурата
 влажноста
 насоката на протокот на воздухот и волуменот на воздухот
 TMS систем за контрола и комфор
 Super cooling ладење
 Тајмер 24 часа
 Ноќен режим на работа
 Двојно самочистење Sleep функција
 Работна температура греење -20/+24
 Работна температура ладење -15/+43
 Тип на гас R32
 Енергетска класа А+++ на ладење/А+++ на греење

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Клима Hisense Energy PRO QE35XV0EG / QE35XV0EW”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Може да ви се допаѓа!

Shopping Cart