Tehno Store

CANON DSLR LENS EF85/1,8 USM 2519A012

27,390.00 ден

Бренд: CANON
Краток опис: Canon Lens – EF 85mm f/1.8 USM Short/medium telephoto lens; USM focus motor with full-time manual focus; 85cm closest focusing distance; 58mm

Шифра: M02470069

Canon Lens – EF 85mm f/1.8 USM Short/medium telephoto lens; USM focus motor with full-time manual focus; 85cm closest focusing distance; 58mm filter size Ideal optic for any photographer shooting portraiture. / Брза решетка со f/1,8. Телефото објектив со кратка/средна фокусна должина. USM мотор за фокусирање со постојан рачен фокус. Најмало растојание на фокусирање од 85cm. Големина на филтер од 58mm. Слоевите Super Spectra ги намалуваат привидните облици и одблесоците

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “CANON DSLR LENS EF85/1,8 USM 2519A012”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Може да ви се допаѓа!

Shopping Cart