Tehno Store

HISENSE Инвертер клима уред Energy SE KA35XR0EG

39,990.00 ден

Бренд: HISENSE Инвертер клима уред Energy SE KA35XR0EG
Краток опис: Клима уред – внатрешна единица  Разладна моќност: 3.500 W  Грејна моќност: 3.900 W  Автоматско работење  Турбо функција  Заштита од ладен воздух  Тип на дисплеј: ЛЕД дисплеј  Работна температура во режим на греење : -22- 24  Опсег на работна температура во режим на ладење: -15 – 43 (GO)

Клима уред – внатрешна единица  Разладна моќност: 3.500 W  Грејна моќност: 3.900 W  Автоматско работење  Турбо функција  Заштита од ладен воздух  Тип на дисплеј: ЛЕД дисплеј  Работна температура во режим на греење : -22- 24  Опсег на работна температура во режим на ладење: -15 – 43

Тип на единицата: Внатрешна единица
Работна температура во режим на греење : -20- 24
Опсег на работна температура во режим на ладење: -15 – 43
Опсег на поставување на температура: 16-30
Разладно средство: R32
Меморија на позицијата на насочувачите
Двоен одвод на кондензатот: Лево или десно
Брзина на надворешниот вентилатор: 3
Брзина на внатрешниот вентилатор: 7
Затемнување на екран
Само-дијагностика
Автоматски внатрешен вентилатор
Просечна грејна моќност (Pdesignh) – просечна грејна сезона: 2,8 kW
Деклариран капацитет (Pdh(Tj)) – просечна грејна сезона: 2,8 kW
Надворешна единица
Внатрешна единица
Моќност за ладење: 3,5 kW
Капацитет на одвлажнување: 1,2 L/h
Дијаметар на кондензациската цевка: 18 mm
4 во 1 филтер – витамин Ц, катехин, сребрени јони, ХЕПА, активен јаглен
Автоматско работење
Автоматско повторно вклучување (при прекин на електрична енергија)
Заштита од замрзнување
Ноќен режим на работа – Night mode
Турбо функција
Функција за отстранување на влага
Вентилирање – проветрување
Тајмер 24h
Паметна гласовна контрола
Hi-nano Генератор
Приклучна моќ(V): 220-240 V
Минимална јачина на звукот: 56 dB(A)re1pW
Грејна моќност: 3.900 W
Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 1 W
Фреквенција: 50 Hz
Полнење на фреон: 0,8 gr
Минимален звучен притисок: 31 dB(A)2×10-5Pa
Максимален звучен притисок: 40 dB(A)2×10-5Pa
Потрошувачка на ел. енергија при греење: 1.000 W
Потрошувачка на ел. енергија при ладење: 890 W
Греач на надворешна единица
Минимален проток на воздух: 350 m³
Проток на воздухот: 580 m³
Цевка за течност: 6,35 mm
Дијаметар на цевката за разладен медиум: 9,53 mm
Максимална должина на цевките: 15 m
Максимална висинска разлика: 8 m
Номинална вредност на струјата при ладење: 4 A
Номинална вредност на струјата при греење: 4,5 A
Wi-Fi управување: Вградено
Димензии (ШxВxД): 79,8 × 25,6 × 19,1 cm
Нето тежина на апаратот: 7,6 kg
Бруто тежина на апаратот: 8,88 kg
Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 1 W

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “HISENSE Инвертер клима уред Energy SE KA35XR0EG”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Може да ви се допаѓа!

Shopping Cart