Tehno Store

MDV by Midea MSEPBU-12HRFN8 AE 3.5kW

33,000.00 ден

Бренд: MDV by Midea

Краток опис: Ладење капацитет: 3500 W, Греење капацитет: 3950 W, Енер. класа A+++/A++, SEER/SCOP: 8.5/4.6, Работен опсег(C°): -25~50

ДОПОЛНИТЕЛНИ ИНФОРМАЦИИ

Работен капацитет(kW) :0.87 – 4.54
Работен опсег(C°): -20~50
Греач на надворешна единица
Комперсор
Тип: ROTARY
SEER – 8.5 / SCOP – 4.6
Внатрешна единица
Проток на воздух (m3/h): 560/380/290
Ниво на бучавост (dB): 40/33/22/21
Тежина (kg): 10
Димензија (mm): 795x225x295
Надворешна единица Димензија (mm): 805x330x554
Тежина (kg): 28,4
Цевки (mm): 6,35/9,52
Фреон: R32

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “MDV by Midea MSEPBU-12HRFN8 AE 3.5kW”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Може да ви се допаѓа!

Shopping Cart