Tehno Store

Samsung Galaxy Tab S6 Lite Gray

19,999.00 ден

Бренд: Samsung
Краток опис: Samsung Galaxy Tab S6 Lite, GRAY /Aluminium FРам Меморијаe 64GB
Шифра: 49501 (SE-TE)

Samsung Galaxy Tab S6 Lite
 BLUE /Aluminium FРам Меморијаe 64GB WiFi Таблет
 10.4″ Main Display Size
 2000 x 1200 pixels
 Процесор Octa-core (2×1.8 GHz Cortex-A73 & 6×1.6 GHz Cortex-A53)
 Рам Меморија 4GB
 64GB ROM
 MicroSD (Up to 1TB)
 Android 9.0 (Pie); One UI
 Connectivity: Wi-Fi 802.11 a/b/g/n
 Smart Switch (PC version)
 Bluetooth v5.0 (LE up to 2 Mbps)

 Примарна Камера: 8.0 MegaPixels
 Geo-tagging
 Video 1080p@30fps
 Секундарна Камера 5MegaPixels
 Sensors Accelerometer
 GPS with GLONASS
 Li-Po 7040 mAh Батерија
 Димензии: 244.5 x 154.3 x 7.0 mm
 Weight: 465 g P/N: SM-P610NZBASEE

S Pen

10.4” Екран

7,040mAh

Samsung Knox
Промени го начинот на бележење
Galaxy Tab S6 Lite е сопатник кој можеш да го носиш секаде со себе за да бележи. Доаѓа со огромен 10,4-инчен дисплеј на тенкa и лесна основа, One UI 2 на Android и пенкало S Pen во кутија кои се подготвени за акција. Без разлика дали црташ, учиш или играш видеоигри, ова е таблет кој е создаден да биде присутен во моментот.
*Мерено дијагонално како цел правоаголник без да се сметаат заоблените агли. Вистинската површина што се гледа е помала поради заоблените агли и дупката за камера.**Сликата е симулирана.
Лесен. Тенок. Совршено се вклопува.
Galaxy Tab S6 Lite е тенок и лесен благодарение на беспрекорното метално тело. Со неговиот минималистички стил лесно влегува во мала торба и може да го носиш секаде. Земи го во оксфорд сива, ангора сина или шифон розова верзија.
*Достапноста на боите на производот може да се разликува во зависност од земјата, регионот и операторот.
Инспирирај се со пенкалото S Pen
S Pen е пакет од инструменти за цртање во едно. Со природното држење, ниската стапка на доцнење и зачудувачката чувствителност на притисок, секогаш ќе ти биде корисно во сѐ што правиш, од цртање до уредување документи. И никогаш нема да го изгубиш S Pen благодарение на магнетниот држач на таблетот.
Подготви се за клучниот момент со овие трикови за учење
Со пенкалото S Pen може лесно држиш чекор со лекциите. Кога бележиш, може прво да напишеш, а подоцна да ги менуваш боите. Ако ги зачуваш белешките со ознаките за пребарување потоа можеш многу лесно да ги распоредиш. Дури и пишувај директно на PDF верзиите за да го намалиш нередот при учење. И кога ќе дојде клучниот момент, ти ќе бидеш организиран и подготвен.
*Quick Highliter и Smart Search се карактеристики на Samsung Note. Креирањето PDF е поддржано кога на PDF е отворена PDF датотека преку опцијата Write. **Опишаните S Pen алатки може да бидат ограничени на одредени апликации.
Носи го самоуверено и со стил
Обвиткај го таблетот во елегантна футрола која е модерна колку што е практична. Book Cover на Galaxy Tab S6 Lite се витка околу него и се прицврстува со магнети, така што лесно можеш да го направиш ова додека излегуваш низ врата. Дури има и лежиште за пенкалото S Pen за да бидеш сигурен дека нема да го заборавиш.
*Book Cover на Galaxy Tab S6 Lite се продава посебно.
Најблиското кино е онаму каде што си ти
Помала рамка значи повеќе простор за поголем, 10,4-инчен дисплеј на навистина компактен таблет. Уживај во приватна импровизација на екран додека си в парк или пак направи филмски маратон во кревет со двојните звучници ориентирани хоризонтално кои овозможуваат богат 3D звук.
*Мерено дијагонално како цел правоаголник без да се сметаат заоблените агли. Вистинската површина што се гледа е помала поради заоблените агли.
Брзина + Меморија + Моќност = Врвни трки
Минувај низ трка по трпка на таблет кој победува. Полни брзо, работи глатко и остани поврзан додека фаќаш неверојатни LTE и Wi-Fi брзини. Поради долготрајната батерија не мора да се грижиш дали ќе се намали твојата брзина. Со microSD картичката која се проширува имаш поголем простор за зачувување на содржина и датотеки.
*Реалниот капацитет на просторот за складирање може да се разликува во зависност од земјата или регионот.**Micro SD картичката се продава посебно. До 1 TB. Надворешната меморија може да се користи за зачувување медиумски датотеки (слики, видеа и музички датотеки), но не апликации. Достапноста може да се разликува во зависност од земјата и производителот.***Типична вредност тестирана во лабораториски услови на трети страни. Типична вредност е проценетата просечна вредност, земајќи го предвид отстапувањето во капацитетот на батеријата кај примероците од батерија тестирани според стандардот IEC 61960. Номиналниот (минимален) капацитет е 6,840 mAh (Номинален капацитет на батерија). Реалното времетраење на батеријата може да се разликува во зависност од мрежната средина, начинот на употреба и други фактори.****Реалната брзина на мрежата може да се разликува во зависност од оддалеченоста и квалитетот на мрежата.*****Достапноста и датумот на објавување на прикажаната игра може да се разликува во зависност од регионот.******Сликите се симулирани за илустрација.
Не дозволувај локацијата да ти го уништи моментот
Кога си надвор од Wi-Fi мрежа, Auto Hotspot ти го чува грбот. Безбедно поврзи ги своите Galaxy смарт телефон и таблет за лесно да споделуваш податоци. Нема поставување мени, нема пребарување, нема чудни лозинки.
*Карактеристиката Auto Hotspot е достапна само помеѓу смарт телефони и таблети на Samsung.**За Auto Hotspot потребно е двата уреди да бидат поврзани на иста сметка на Samsung.***Достапноста на мобилниот хот-спот на телефонот може да се разликува во зависност од политиката на операторот.****За карактеристиката Auto Hotspot треба да имате Android 10 или повисока верзија.
Не дозволувај локацијата да ти го уништи моментот
Кога си надвор од Wi-Fi мрежа, Auto Hotspot ти го чува грбот. Безбедно поврзи ги своите Galaxy смарт телефон и таблет за лесно да споделуваш податоци. Нема поставување мени, нема пребарување, нема чудни лозинки.
*Карактеристиката Auto Hotspot е достапна само помеѓу смарт телефони и таблети на Samsung.**За Auto Hotspot потребно е двата уреди да бидат поврзани на иста сметка на Samsung.***Достапноста на мобилниот хот-спот на телефонот може да се разликува во зависност од политиката на операторот.****За карактеристиката Auto Hotspot треба да имате Android 10 или повисока верзија.
Остани поврзан и кога телефонот ти е надвор од опсег
Galaxy Tab S6 Lite беспрекорно се синхронизира со Galaxy смарт телефонот, така што никогаш нема да пропуштиш ниту еден дојдовен повик. Ти овозможува и да одговориш на итни пораки, така што секогаш ќе бидеш известен за сѐ. Едноставно допри ја иконата во Quick Panel и ќе имаш беспрекорна поврзаност.
*Карактеристиката за телефонирање и праќање пораки на други уреди е поддржана само помеѓу уреди на Samsung кои имаат Android P и RAM меморија од 3 GB или повеќе. Датумот на активирање на услугата може да се разликува во зависност од регионот, операторот и уредот.**За телефонирање и праќање пораки на други уреди потребно е двата уреди да бидат поврзани на иста корисничка сметка на Samsung.***За телефонирање и праќање пораки на други уреди потребно е уредите да бидат првично спарени преку поставките за автоматски да се поврзат.
Безбедноста на секое ниво го заштитува она што е твое
Samsung Knox пружа врвна безбедност. Твоите лични податоци се заштитени од злонамерни софтвери и напади со максимално искористување на повеќеслојната безбедносна платформа Knox, поддржана од хардверот.
*Фотографиите се симулирани за илустрација.
Поврзи го твојот таблет со твојот телефон
Беспрекорно работи преку уреди. Може да копираш текст или слика од телефон и да ги залепиш на твојот таблет и обратно. Или напиши белешка за себе во Samsung Notes или прелистајте на Samsung Internet од таблет и отвори ги тие апликации во твојот телефон за продожиш каде што си застанал.
* Сите функции се поддржани од One UI 3.1. Достапноста на One UI 3.1 може да варира во зависност од уредот, земјата, регионот и операторот. ** Двата уреди треба да имаат One UI 3.1, вклучен Bluetooth и да бидат поврзани на истата сметка на Samsung.
Продуктивноста никогаш не била толку подвижна
Целосна продуктивност слична на компјутер во тенок таблет со Samsung DeX. Едноставно допри на копчето DeX на Брзиот панел за одликите што ги користиш на таблетот исто како компјутер. Отвори неколку прозорци одеднаш, повлечи и пушти фотографија во е-пошта и кликни со десното копче за повеќе функции.
* Само следниве модели на Galaxy Tab поддржуваат DeX: S4, S5e, S6, S7, S7 +, Tab Active Pro
Подари им љубов на очите
Ако времето пред екран те заморува, пробај го темниот режим на One UI 2 со кој се намалува заморот на очите. Без разлика дали е постојано вклучен или го користиш само пред спиење, очите ќе ти бидат благодарни. Темниот режим дури и помага да се заштеди батерија, а треба само да го вклучиш.
*Достапноста на карактеристики, апликации и услуги на One UI може да се разликува во зависност од уредот, верзијата на оперативниот систем и земјата.
Компатибилен со сечии способности
One UI 2 на Android дава можност за секого менувајќи го начинот на кој комуницираме.
Подобрување на слушањето
Откриј како слушалките Galaxy Buds може да ти помогнат да слушнеш повеќе. One UI2 воведува приспособливи подобрувања на слушање во поставките за достапност, како на пример засилување на амбиенталниот звук.
*Galaxy Buds+ се продаваат посебно.
Подобрување на видливоста
Приспособувањето на боите и високите контрасти е уште полесно со One UI 2. Новата тастатура е подобрена со зголемена видливост и дефиниција.
Ексклузивни предности при забавата―​
Буди се со омилената плејлиста
Сега можеш да правиш повеќе од само едноставно слушање музика. Можеш да ја доживееш со Spotify на Galaxy. Разбуди се со омилената песна. Дури и набрзина пребарај песни преку прозорчето Finder. Со Spotify на Galaxy сега можеш на повеќе начини да се впуштиш во омилената плејлиста.
*Апликацијата Spotify е достапна само во земји кои поддржуваат Spotify и ако патувате во странство може да не биде достапна.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Samsung Galaxy Tab S6 Lite Gray”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Може да ви се допаѓа!

Shopping Cart