Tehno Store

SAMSUNG QE55Q60AAUXXH

47,999.00 ден

Бренд: Samsung
Краток опис: SAMSUNG QE55Q60AAUXXH, 55″ (138cm) UltraHD QLED Smart TV, Resolu
Шифра: 50615 (SE-TE)

SAMSUNG QE55Q60AAUXXH
 55″ (138cm) UltraHD QLED Smart TV
 Resolution: 3.840 x 2.160
 100% Color Volume with Quantum Dot
 PQI 3100
 Quantum HDRx
 Mega Contrast
 HLG (Hybrid Log Gamma)
 UHD Up-Scaling
 Quantum processor Lite
 Supreme UHD Dimming
 Micro Dimming
 Auto Motion Plus
 Quad-Core procesor
 Dual DVB-T2/C/S2
 Dolby Digital Plus DTS
 DLNA
 Wifi Bulit in
 Multi View
 Multiroom link
 TV Sound Connect
 Blutooth Audio
 ConnectShare (HDD)
 ConnectShare (USB 2.0)
 Ambient Mode
 Smart Remote
 Connections: 3 x HDMI
 2 x USB
 1 X Composite In
 1 x Ethernet
 1 x Card Slot CI +

Милијардa нијанси на една боја со Quantum Dot

Двоен ЛЕД

Поширок спектар на контраст во визуелен размер со Quantum HDR

Поелегантен и потенок од кога било досега
Извонредни, долготрајни бои со Quantum Dot
(ПРОВЕРИ ГО ТОЧНИОТ ДИЗАЈН ЗА ТВОЈОТ РЕГИОН)
Милијардa нијанси на една боја со Quantum Dot 
Технологијата Quantum Dot ја овозможува најсовршената слика досега. Со Color Volume 100 %, Quantum Dot ја претвора светлината во спектакуларна боја која останува совршена на секое ниво на светлина.
* 100 % видливост на бои, измерена во режим на филм и во DCI-P3 простор на бои, сертифициран од VDE.
Оптимизиран тон на заднинската боја за подобрен контраст
ДВОЕН ЛЕД
Иновативнате технологија за заднинско осветлување овозможува посмел и поточен контраст преку оптимизација на тонот на заднинската боја за тој да одговара со видот содржина што ја гледаш.
* Не е достапно на Q60A 32″
Поширок спектар на контраст во визуелен размер
QUANTUM HDR
Quantum HDR ги истакнува деталите и контрастите за да може да ја искусиш целосната моќ на секоја слика. Надминувајќи ги водечките стандарди, динамичното мапирање тонови на HDR10+ создава подлабоки темни бои, поживи слики и детали кои секогаш се истакнуваат.
* Опсегот на Quantum HDR осветленост се заснова врз внатрешни стандарди на тестирање и подлежи на промена согласно условите на гледање или спецификациите.
Попаметен, побрз 4К процесор
ПРОЦЕСОР QUANTUM LITE 4K
Моќниот процесор на Samsung го оптимизира звукот на квалитетот според содржината на гледање. Покрај тоа, технологијата на моќното скалирање 4K се грижи секогаш да имаш 4K резолуција за содржината која ја сакаш.
Реалистичен звук кој го следи дејството
3D surround-звукот со нашиот врвен виртуелен каналски звук ти овозможува целосно да се задлабочиш во звучното доживување.
ТВ и soundbar-звучник во совршена хармонија
Q-SYMPHONY
Опкружи со се звук од ТВ и soundbar-звучник, споени во совршена хармонија. Q-Symphony им овозможува на ТВ и soundbar-звучниците да работат истовремено за да постигнат подобар сараунд ефект, без да мора да се исклучат звучниците на ТВ.
* Q-Symphony е достапна само со компатибилен soundbar-звучник. Компатибилноста за Q-Symphony може да се провери во спецификациите за soundbar-звучникот.
Звук кој е приспособен на твојата содржина
АДАПТИВЕН ЗВУК
Адаптивниот звук има аудиосценска интелигенција која го оптимизира звукот врз основа на анализа на сцената во реално време според видот содржина.
Поелегантен и потенок од кога било досега  
Воодушевувачки тенок дизајн кој е досега невиден во оваа категорија и кој прави телевизорот беспрекорно да се вклопи со ѕидот.
Височина која е соодветна за твојот простор
ПРИСПОСОБЛИВ ДРЖАЧ (ПРОВЕРИ ГО ТОЧНИОТ ДИЗАЈН ЗА ТВОЈОТ РЕГИОН)
Приспособи ја висината и прошири го просторот на држачот на телевизорот така што тој ќе одговара на просторот.
* Не е достапно на Q60A 32′
Фино движење за чиста слика
Доживеј ги јасните слики и перформанси, бидејќи автоматски ги проценува и надоместува рамките за изворите на содржина.
Сцени кои целосно ги менуваат правилата на играта
SUPER ULTRAWIDE GAMEVIEW И GAME BAR
Соодносот на екран од 21:9 и 32:9 ти го овозможуваат дополнителниот простор за гледање што ти треба за силна игра—и за победа. Оптимизирај ја играта со Game Bar—мени на екранот преку кое можеш да правиш приспособувања на соодносот на екран, проверка на доцнењето на влезниот извор, FPS, HDR, поставките на безжичните слушалки и многу повеќе, и тоа во реално време.
* Super UltraWide GameView е достапно само за поддржани игри за ултраширок екран и игри за PC.* Некои наслови на игри може да не ја поддржуваат или да имаат ограничена употреба на оваа функција.* Можеби ќе биде потребна промена на резолуцијата на екранот на надворешниот уред.*Не е достапно во Q60A 32′
Веднаш реагира на твоите команди
AUTO LOW LATENCY MODE
Влези побрзо во играта со помош на Auto Low Latency Mode (ALLM) кој го оптимизира екранот за да имаш поголема контрола со речиси незабележливо доцнење на сликата. Доживеј го глаткото играње во својот најимпресивен облик без заматување на движењето и без вибрации.
* Ниското доцнење на сликата се мери врз основа на внатрешни услови на тестирање и подлежи на промена согласно поставките на играта или конкретните услови.
Работи и учи од дома
Уживај во секоја можност на она што може да го правиш. Лесно и брзо пристапи до својот компјутер, лаптоп и мобилен на телевизорот.
* Далечинското поврзување со компјутер е поддржано само за Windows 10 Professional или понови верзии, како и Mac OS 10.5 или понови верзии.* За да поврзете паметен телефон со Samsung Dex потребен е компатибилен мобилен уред.* Достапноста на услугите подлежи на промена без претходно известување.* За карактеристиката за отсликување компјутер на телевизор потребно е поврзување на интернет.
Гледај сè на еден екран
MULTI VIEW
Гледај го она што го има на телевизија и она од твојот мобилен на еден екран и тоа истовремено. Независно дали се спортски резултати во живо или видео водичи за игри, едноставно поврзи го телефонот со повеќе екрани како никогаш досега.
* Поддржува паметни телефони кои функционираат со Android OS и iOS. Погледнете ја страницата за поддршка за повеќе детали за компатибилни мобилни уреди.
Само допри за да се поврзеш
TAP VIEW
Само со еден допир можеш да ги префрлиш филмовите или музиката од твојот мобилен на телевизорот. Кога ќе се поврзе телевизорот со твојот мобилен телефон, тој автоматски го „чувствува“ допирот од телефонот и ја прикажува истата содржина. Па, така лесно и брзо можеш да ја префрлиш омилената содржина на телевизорот и да продолжиш да уживаш во неа.
* Tap View е достапно на уреди Samsung Galaxy со Android OS 8.1 и понови верзии.* Не е достапно на Q60A 32″
Контролирај ги и старите и новите уреди
SMARTTHINGS
Дозволи телевизорот автоматски да ги детектира, веднаш да ги поврзе и инуитивно да ги прикаже сите твои уреди околу него. SmartThings не само што поддржува мобилни/камера/IoT/Smart уреди, туку и вклучува наследни уреди.Откако ќе ги поврзеш уредите ќе може лесно да ги контролираш како твојот далечински управувач One Remote.
* Погледнете ја страницата за поддршка за повеќе детали за компатибилни уреди.* Во моментов не е поддржано детектирање уреди преку Wi-Fi, но ќе биде достапно преку идно ажурирање на софтверот.* За да користите SmartThings потребна е важечка корисничка сметка на Samsung.
Избери го оној гласовен асистент на кој си навикнат
ПОВЕЌЕ ГЛАСОВНИ АСИСТЕНТИ
Избери го омилениот гласовен асистент; Bixby, Amazon Alexa или Google Assistant. За прв пат, сите се вградени во твојот Samsung телевизор со цел да овозможат оптимално доживување на забавата и подобрена контрола врз твојот поврзан дом.
* Samsung може во кое било време и по сопствено убедување, без претходно предупредување или известување, да ја смени услугата за гласовна команда или да го одложи и/или прекине давањето на услугата за гласовна команда или кој било дел од услугата. Наведените содржини, ТВ услуги и можности може да не се достапни во сите региони и територии.* Bixby гласовната команда препознава англиски (US/UK), француски, шпански, германски, италијански, кинески и корејски јазик. Не се препознаени сите акценти, дијалекти и изрази.* Amazon, Alexa и сите поврзани логоа се трговски марки на Amazon.com, Inc. или неговите подружници.* Google е трговска марка на Google LLC.
Бесплатна ТВ, без обврски
SAMSUNG TV PLUS
Уживај во бесплатен стриминг на ТВ содржина во живо, со нашите виртуелни канали Samsung TV Plus. Избери од многуте различни канали кои нудат содржина за секакви интереси кои моментално се во тренд. Нема потреба да го прашуваш другар ти која содржина е популарна деновиве. Само вклучи се на Samsung TV Plus и дознај сам.
* Услугите за содржина може да се разликуваат во зависност од регионот и подлежат на промени без претходно известување.
Поминувај го времето гледајќи, а не пребарувајќи
УНИВЕРЗАЛЕН ВОДИЧ (ПРОВЕРИ ЈА ТОЧНАТА СЛИКА ЗА ТВОЈОТ РЕГИОН)
Запознај се со опцијата за пребарување содржина која го забрзува барањето за она што сакаш да го гледаш на ТВ во живо и OTT. Сега е лесно да ги најдеш омилените филмови и ТВ серии на едно место.
* Услугите за содржина може да се разликуваат во зависност од регионот и подлежат на промени без претходно известување.
Поминувај го времето гледајќи, а не пребарувајќи   
УНИВЕРЗАЛЕН ВОДИЧ (ПРОВЕРИ ЈА ТОЧНАТА СЛИКА ЗА ТВОЈОТ РЕГИОН)
Запознај се со опцијата за пребарување содржина која го забрзува барањето за она што сакаш да го гледаш на ТВ во живо и OTT. Сега е лесно да ги најдеш омилените филмови и ТВ серии на едно место.
* Услугите за содржина може да се разликуваат во зависност од регионот и подлежат на промени без претходно известување.
Домот е таму каде што е здравјето
SAMSUNG HEALTH
Samsung Health за ТВ ти помага да останеш во форма вежбајќи дома, со помош на следењето податоци на екран, каде е вклучен бројот на завршени тренинзи, вкупното време на вежбање и согорените калории—може дури и да ги синхронизираш податоците од компатибилен уред или електронски носив уред.
* Достапноста на даватели на содржина и фитнес содржина може да се разликува во зависност од земјата и регионот.* За користење на содржината на Samsung Health може да биде потребно дополнително плаќање* Достапноста на услугите подлежи на промена без претходно известување. * Потребно е корисникот да биде најавен на истата корисничка сметка на Samsung, и на ТВ и на мобилниот уред. * За синхронизација на податоци за здравјето потребно е компатибилен мобилен уред, носиви електронски уреди кои ја поддржуваат Samsung Health.
* Actual product may differ from image shown. 
Дијагонала(")

55"

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “SAMSUNG QE55Q60AAUXXH”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Може да ви се допаѓа!

Shopping Cart