Tehno Store

Samsung SM-T220 Galaxy Tab A7 Lite

9,999.00 ден

Бренд: Samsung
Краток опис: Samsung SM-T220 Galaxy Tab A7 Lite, SILVER Color, 32GB WiFi Tabl
Шифра: 50919 (SE-TE)

Samsung SM-T220 Galaxy Tab A7 Lite
 SILVER Color
 32GB WiFi Tablet
 8.7″ Main Display Size
 TFT capacitive touchscreen
 16M colors
 FHD (1920 x 1080)@30fps
 Multitouch TouchWiz UX UI
 CPU Quad-core 2.3 GHz
 Snapdragon 429
 RAM 3GB
 Operating system Android 10
 Connectivity: Wi-Fi 802.11 a/b/g/n
 dual-band
 Wi-Fi Direct
 Wi-Fi hotspot
 Bluetooth v5.0
 A2DP
 Infrared port
 USB microUSB v2.0
 microSD up to 1TB
 Primary Camera: 8.0 MegaPixels
 Geo-tagging
 Video 720p@30fps
 Secondary Camera 2MegaPixels
 Sound: Loudspeaker with stereo speaker
 Vibration
 MP3 ringtones
 3.5mm jack
 Sensors Accelerometer
 GPS with GLONASS
 Li-Po 5100 mAh battery
 Dimensions: 210 x 124.4 x 8 mm
 Weight: 345grams
 P/N: SM-T220NZSAEUC

Широк дисплеј од 8,7 инчи со удобно компактна форма

Дизајниран да оди таму каде што си ти

15W Брзо полнење
Galaxy Tab A7 Lite
*Сликите се симулирани за илустрација.
Пуштај филмови и игри каде сакаш
ШИРОК ДИСПЛЕЈ ОД 8,7 ИНЧИ СО УДОБНО КОМПАКТНА ФОРМА
Уживај во филмови и игри на широкиот дисплеј од 8,7 инчи. Минималната рамка овозможува подобар сооднос помеѓу екранот и уредот без да ја зголеми големината на таблетот. Тоа што има удобно компактна форма овозможува твоите раце да не се изморат, дури и кога играш со часови.
** Мерено дијагонално како цел правоаголник без да се сметаат заоблените агли. Вистинската површина што се гледа е помала поради заоблените агли.
Дизајниран да оди таму каде што си ти
Не жртвувај го стилот за удобност. Galaxy Tab A7 Lite ти ги овозможува обете во тенок пакет. Со дебелина од само 8,0mm и тежина од 366g, овој пренослив таблет лесно го собира в торба и е навистина лесен. Избери помеѓу модерно сив или сребрен финиш.
*Боите може да се разликуваат во зависност од земјата или операторот. ** Дебелината и тежината се разликуваат во зависност од конфигурацијата и процесот на производство.
Едноставни гестикулации за користење на една рака
Лесно ракувај со таблетот, користејќи само една рака. Менито кое се заснова на гестикулации ти овозможува да се вратиш назад, да ги погледнеш последните отворени апликации и да се вратиш во почетното мени само со едно лизгање со палецот. Благодарение на многуте функции, Galaxy Tab A7 Lite ти носи удобност на дланка.
* Карактеристиката може да се преземе преку Galaxy Store. **Сите карактеристики, функции, содржината, корисничкиот интерфејс и придобивките наведени овде може да се променат без претходно известување, а нивната достапност може да се разликува во зависност од земјата/регионот, моделот на уредот и верзијата на OS.
Камера за да ги доловиш моментите во живо
Камерата на Galaxy Tab A7 Lite е подготвена да ги сними и сподели твоите моменти. Без разлика дали сакаш да сликаш прекрасни портрети или восхитувачки пејзажи, може да се потпреш на овој уред. Со главната камера од 8 MP, твоите спомени ќе останат живописни, светли и јасни.
*Сликите се симулирани за илустрација.
Најблискиот театар е онаму каде што си ти
Помала рамка значи повеќе простор за поголем, 8,7-инчен дисплеј на навистина компактен таблет. Уживај во приватна импровизација на екран додека си в парк или пак направи филмски маратон во кревет со двојните звучници ориентирани хоризонтално кои овозможуваат богат стерео звук.
Зачувај повеќе од она што го сакаш
МЕМОРИЈА ОД 3+32GB/4+64GB│1TB MICRO SD КАРТИЧКА
Galaxy Tab A7 Lite доаѓа со вградена меморија од 32 GB/64 GB за сите твои датотеки, фотографии и видеа со висока резолуција. Можеш и да ја прошириш меморијата со microSD картичка за многу поголем простор — до 1 TB. Зачувај повеќе од она што го сакаш, а бриши помалку.
* Опциите за складирање и достапноста може да се разликуваат во зависност од земјата или регионот **Micro SD картичката се продава посебно. До 1 TB. Надворешната меморија може да се користи за зачувување медиумски датотеки (слики, видеа и музички датотеки), но не апликации. Достапноста може да се разликува во зависност од земјата и производителот.
Траење на батерија кое се истакнува
Galaxy Tab A7 Lite има поголема моќ отколку што би очекувал од волку префинет уред. Батеријата од 5,100 mAh ти дава слобода да заборавиш на полначот долго време кога треба да одиш некаде или кога треба да изгледаш многу нешта
*Типична вредност тестирана во лабораториски услови на трети страни. Типична вредност е проценетата просечна вредност, земајќи го предвид отстапувањето во капацитетот на батеријата кај примероците од батерија тестирани според стандардот IEC 61960. Номиналниот (минимален) капацитет е 4,980 mAh. Реалното времетраење на батеријата може да се разликува во зависност од мрежната средина, начинот на употреба и други фактори.
Одржи ја поврзаноста на твојот Galaxy
Нека животот ти биде поудобен благодарение на беспрекорната поврзаност помеѓу твоите Samsung Galaxy уреди. Најави се на твојата корисничка сметка на Samsung и поврзи го Galaxy Tab A7 Lite со телефонот. Потоа може да вршиш повици и да праќаш пораки од твојот таблет и да се поврзеш на хот-спот од телефонот без да го допреш телефонот.
Дигитално игралиште за учење и забава
Samsung Kids ти овозможува да создадеш безбедно опкружување кое твоите деца ќе го истражуваат. Едноставно допри на Samsung Kids во Quick Panel и уживај во оригиналните апликации со карактери кои живеат во виртуелниот свет. Parental Control ти овозможува да го следиш времето на користење и играње, така што можеш спокојно да им го дадеш таблетот.
Безбедноста на секое ниво го заштитува она што е твое
Samsung Knox овозможува врвна безбедност. Твоите лични податоци се заштитени од злонамерни софтвери и напади со максимално искористување на повеќеслојната безбедносна платформа Knox, поддржана од
*Сликите се симулирани за илустрација

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Samsung SM-T220 Galaxy Tab A7 Lite”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Може да ви се допаѓа!

Shopping Cart