Tehno Store

SONY бежични слушалки MDRRF895RK.EU8

5,290.00 ден

Бренд: SONY
Краток опис:

  • Слобода за движење низ целиот дом.
  • Опкружете се со висококвалитетен звук
  • Динамички детали со звучници од 40 мм
  • Практично полнење

Бренд: SONY
Краток опис:

  • Слобода за движење низ целиот дом.
  • Опкружете се со висококвалитетен звук
  • Динамички детали со звучници од 40 мм
  • Практично полнење

Уживајте во квалитетен звук со овие безжични слушалки за во домот. Технологијата за намалување шум го заштитува безжичниот сигнал од пречки предизвикани од други електронски уреди, за да уживате во омилениот филм, придружна музика или игра со кристално чист звук.
Благодарение на големата издржливост на батеријата и широкиот приемен опсег, може да ги гледате омилените филмови и програми додека се движите низ целиот дом – нема да пропуштите ниту еден момент повеќе.
Со затворен дизајн, динамички звучници и копче за режим на говор, квалитетот на звукот се зголемува, а шумот и пречките од надворешниот свет се намалуваат за да уживате спокојно во вашата забава.
Уживајте во почисти дијалози за емисиите и филмовите со допир на копчето за режим на говор.
Системот за намалување на шум помага во блокирање на надворешниот свет, за да можете да уживате во свет на забава.
Без разлика дали станува збор за серија или филмски маратон, овие меки и цврсти слушалки се оптимизирани за удобно и долго слушање – секој член од семејството може да слуша удобно со часови.
Кога батеријата ќе се испразни треба да ги ставите на држачот со приемникот за да се наполнат.
Штом ги извадите слушалките од кутијата, поврзете го држачот со предавател во телевизорот преку испорачаниот кабел и почекајте слушалките да се синхронизираат со држачот.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “SONY бежични слушалки MDRRF895RK.EU8”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Може да ви се допаѓа!

Shopping Cart